لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۵

سد شکسته نيواورلئان تعمير شد


يک هفته پس از طوفان دريائی کاترينا، مقامات ايالت لوئيزيانا می گويند سد شکسته ای که بيشتر جاری شدن سيل در شهر نيواورلئان ازآن ناشی شده است، تعمير گرديده است و مهندسان خارج ساختن آب های شهر را با تلمبه آغازکرده اند.

به گفته مقامات مسئول، روز دوشنبه شکاف کانال خيابان هفدهم پس از آن که هليکوپترها کيسه های عظيم شن را بر روی شکاف خيابان ريختند، بسته شد. با اين حال مقامات لوئيزيانا هشدارداده اند که ممکن است ماه ها طول بکشد تا شهرنيواورلئان خشک شود.

وارن رايلی، قائم مقام رئيس پليس نيواورلئان، می گويد اين شهربه کلی منهدم شده است وافرادی که همچنان درآن باقی مانده اند، بايد سريعأ شهر را ترک گويند. درحالی که کوشش هائی برای جمع آوری اجساد مردگان و زباله های نيواورلئان انجام شده است، ماموران امداد نيزخانه به خانه در جستجوی افرادی هستند که احيانا هنوز زنده مانده اند.

ری نی گين شهردار نيواورلئان می گويد ممکن است تعداد تلفات به ۱۰ هزارنفربالغ شود.

دراين ميان پرزيدنت بوش روز دوشنبه برای دومين بار ازمناطق ويران شده درطوفان دريائی کاترينا بازديد کرد. درحالی که انتقاد ازدولت فدرال آمريکا به علت پاسخ کند دولت به فاجعه افزايش می يابد، پرزيدنت بوش روز دوشنبه ازايالت های لوئيزيانا و می سی سی پی ديدن کرد.

در تحولی ديگر، فرمانداران، مقامات مسئول و داوطلبان به شدت درتلاش هستند که غذا، لباس وپناهگاه برای بيش ازپانصد هزار نفر که ازسواحل ويران شده خليج مکزيک منتقل شده اند، فراهم آوردند. دولت آمريکا بيش از ۵٠ هزار تن ازنيروهای فعال و ذخيره را برای کمک به منطقه اعزام داشته است.

XS
SM
MD
LG