لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۹

کاخ سفيد پیشنهاد برکناری مقامات ارشد فيما را رد کرد


کاخ سفيد پیشنهاد برکناری مقامات ارشد سازمان مديریت اورژانس فدرال – فیما – را رد کرده است.

پرزيدنت بوش می گويد او برای اطمينان از این که آمریکا بتواند در برابر توفان بزرگ ديگری یا یک حمله تاب بياورد، سرپرستی تحقیقاتی را در مورد خطاهائی که در پاسخ دولت به تند باد کاترینا روی داد، بر عهده خواهد گرفت.

آقای بوش روز سه شنبه پس از جلسه کابینه در واشنگتن، همچنین گفت روز پنجشنبه ديک چینی معاون رئيس جمهوری را به منطقه ساحل خیلج مکزیک می فرستد.

رئيس جمهوری به این پرسش که آيا کسی از تیم پاسخ به فاجعه برکنار خواهد شد یانه، مستقیما پاسخ نداد. پیشتر، اسکات مک للن، سخنگوی کاخ سفيد گفت دولت در آنچه او آنرا " گذاشتن بار ملامت بر دوش ديگران" نامید، درگير نخواهد شد، بر عکس، توجه خود را بر کوشش های نجات و امداد در سراسر مناطق توفانزده ساحلی متمرکز خواهد ساخت.

یک روزنامه چاپ نیواورلئان در نامه ای سرگشاده به پرزيدنت بوش خواهان برکناری تمام مقامات "فیما" شده و گفته است پاسخ ُکند آنها به فاجعه موجب شد بسياری از کسانی که می توانستند نجات داده شوند، بميرند.

مايکل براون، مدير " سازمان مديریت اورژانس فدرال، در کانون انتقاد گسترده قرار گرفته است.

هیلاری کلینتون سناتور دمکرات نيويورک ، از آقای بوش خواسته است برای تحقیق در مورد پاسخ دولت به تند باد کاترينا، کميسیونی تشکیل دهد، و می گويد " ملت ما آماده نبود.

XS
SM
MD
LG