لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۹

کمکهای بازيکنان و سازمانهای ورزشی به بازماندگان توفان کاترينا


سازمانهای اصلی ورزشی حرفه ای در آمريکا اهداء کمکهای مالی برای کمک به بازماندگان توفان دريايی کاترينا را آغاز کرده اند.

ليگ ملی فوتبال حرفه ای آمريکايی NFL، می گويد برای کمک به آسيب ديدگان در ايالات لوئيزيانا،می سی سی پی و آلاباما يک ميليون دلار به صليب سرخ آمريکا می دهد. همچنين مشغول بررسی راهای ديگر کمک رسانی است.

بازيکنان ليگ ملی بسکتبال حرفه ای مردان NBA و زنان WNBA کمکهای مالی خود را با همآهنگی با يکديگر مستقيمأ به آژانس مديريت اضطراری فدرال آمريکا تحويل می دهند و صليب سرخ آمريکا طی برگزاری مسابقات ليگ ملی بسکتبال حرفه ای زنان در لس انجلس و اينديانا اعانه جمع آوری می کنند.

تيمهای ليگ اصلی بيسبال آمريکا نيز برای کمک به بازماندگان پول و کمکهای جنسی، البسه و مواد غذائی که فاسد نمی شوند، جمع آوری می کنند که شب گذشته در استاديوم داجرز در لس انجلس آغاز شد.

سرينا ويليامز تنيس باز آمريکايی که هفت بار عناوين قهرمانی گرند اسلم زنان را کسب کرده است، تعهد کرده است برای هر سرو بدون بازگشتی (آس) که در فصل جاری بزند ۱۰۰ دلار به تلاشهای امداد کمک کند. جان مک انرو تنيس باز پرسابقه آمريکايی تعهد کرده است که ۲۵ هزار دلار کمک کند و از بقيه تنيس بازان نيز خواست هر آنچه می توانند برای کمک ارائه کنند.

برت فاور کواتربک ماهر تيم گرين بی پکرز در NFL که بعنوان يک شخصيت ورزشی ميليون ها دلار درآمد کسب کرده است می گويد بازی کردن در مسابقات NFL ، با توجه به آلام بازماندگان توفان کاترينا دشوار است.

حدود ۵۰ نفر از بستگان و دوستان فاور در يکی از خانه های او در لوئيزيانا پناه گرفته اند و او در تلاش است آنان را نجات دهد.

در اين حال تيم نيو اورلئانز سنتس که استاديوم آن در پی توفان ويران شد، روز پنجشنبه آينده تمرينهای خود را برای بازيهای فينال قبل از فصل معمول در اوکلند در ايالت کاليفرنيا آغاز می کند.

XS
SM
MD
LG