لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۷

ديدار پرزيدنت بوش از مناطق آسيب ديده از طوفان دريائی کاترينا


گزارش تلويزيونی ازسخنرانی پرزيدنت بوش به زبان انگليسی (کاخ سفيد)

پرزيدنت بوش امروز جمعه برای نگاه نزديکتر از ويرانی های طوفان کاترينا عازم ايالات جنوبی آمريکا ميشود. مقامات کاخ سفيد گفتند آقای بوش مناطق آسيب ديده آلاباما، می سی سی پی و لوئيزيانا را از طريق هوا، و هر جا ممکن شود از طريق خشکی بازديد ميکند. آنها ميگويند آقای بوش توقفی هم در شهر نيواورلئان در لوئيزيانا خواهد داشت. نيواورلئان بخشأ هنوز زير سيلاب است.

پرزيدنت بوش ميگويد دولت آمريکا بزرگترين عمليات امداد در تاريخ اين کشور را برای کمک به آسيب ديدگان از طوفان دريائی کاترينا آغاز کرده است.

پرزيدنت بوش ديروز در مصاحبه ای با شبکه تلويزيونی " ای بی سی " گفت در راس اولويت ها، ادامه جستجو برای پيداکردن و نجات دادن کسانی است که هنوز در شهر نيواورلئان و ديگر مناطق سخت آسيب ديده گير افتاده اند.

امدادگران کار نقل و انتقال هزاران آواره پناه برده به استاديوم های وزرشی نيواورلئان به شهر هوستون در فاصله پانصدکيلومتری را با استفاده از اتوبوس آغاز کرده اند. اما عمليات هوائی تخليه امروز با وقفه ای مواجه شد که ناشی از تيراندازی به سوی هلی کوپترهای مورد استفاده در عمليات گزارش شده است.

گزارشها از حالت استيصالی فزاينده در شهر، از جمله خوابيدن افراد بی خانمان در خيابانها و ضعيف شدن های ناشی از بی غذائی و فقدان آب آشاميدنی حکايت دارد.

پليس مجددا در نيواورلئان مستقر شده است تا جلوی غارتگرانی را بگيرد که شمار آنان رو به افزايش است ، و نه تنها غذا و آب، بلکه اقلامی نظير گيرنده های تلويزيون و تفنگ و هفت تير را ميدزدند. غارتگری در می سی سی پی نيز که به شهرهای ساحلی آن آسيب هائی گسترده وارد شد، گزارش شده است.

پرزيدنت بوش گفت برای تحمّل غارتگران و افرادی که ميخواهند از مصيبت سوء استفاده کنند هيچ جائی وجود ندارد.

سخنگوی کاخ سفيد ميگويد پرزيدنت بوش از بيل کلينتون و جرج بوش پدر، روسای جمهور پيشين آمريکا درخواست کرده است رهبری عمليات جمع آوری کمک و هدايای مردم برای آسيب ديدگان را عهده دار شوند.

عمليات امدادی به مناطق ساحلی" می سی سی پی " تعميم داده شده است که روز دوشنبه صحنه ويران شدن هزاران خانه و کازينوهای معروف آن ناحيه بود.

مقامات مسئول ميگويند هنوز خيلی زود است که بتوان در باره تلفات فاجعه رقمی نزديک به واقع ارائه داد،

.با اينحال شهردار نيواورلئان ميگويد پيش بينی ميکند شمار تلفات طوفان دريائی کاترينا به هزاران نفر برسد.

ماری لندريو، سناتور لوئيزيانا نيز امروز در مورد تخمين تلفات ارقامی مشابه را ارائه داد

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG