لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۹

خروج اندی راديک از مسابقات تنيس يو اس اوپن در دور نخست 


در تورنمنت تنيس آزاد آمريکا US Open در نيويورک، اندی راديک تنيس باز آمريکايی اميددار شماره چهار و قهرمان پيشين اين رويداد در برابر گيلز مولر تنيس باز شماره ۶۸ مردان جهان از لوکزامبورگ در ست های پياپی با نتيجه ۶-۷، ۶-۷،-۶-۷، با شکست روبرو شد.

راديک که در بيست و سومين سالروز تولدش بازی کرد از بهترين تنيس بازان روی اسفالت است و از سال ۲۰۰۰ که برای نخستين بار در تنيس آزاد مردان بازی کرد هرگز در دور نخست مسابقات حذف نشده بود. راديک در پی شکست غيرمنتظره اش گفت ۲۴ ساعت پيش نسبت به نتيجه مسابقه بسيار خوشبين بود و باور نمی کند که شکست خورده است و ايکاش ميتوانست عقربه زمان را چهار ساعت بعقب بکشاند.

در اين حال مولر که برای نخستين بار در تنيس آزاد آمريکا بازی می کند در ويمبلدون ۲۰۰۵ ، رافائل ندال بازيکن اسپانيايی و قهرمان تنيس آزاد فرانسه را شکست داد.

در تنيس انفرادی زنان، ليندزی داونپورت تنيس باز آمريکايی اميددار شماره دو در برابر "لی نا" از چين در ستخای پياپی با نتيجه ۴-۶، ۴-۶، برنده شد. داونپورت تنها تنيس بازی است که به فينال دو گرند اسلم در فصل جاری راه يافته است.

در بازيهای ديگر، در تنيس انفرادی مردان، راجر فدرر مدافع جام و تنيس باز شماره يک جهان از سوئيس، نيکولای داويدنکو از روسيه، ديويد نعلبنديان از آرژانتين و در تنيس انفرادی زنان، آميلی مورسمو از فرانسه، جاستين هنين-هاردن از بلژيک و الينا دمنتيووا از روسيه با پيروزی بر حريفان بدور بعد راهی شدند.

XS
SM
MD
LG