لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۹

پيروزی ماريا شاراپووا و آندره آغاسی در دور نخست تنيس آزاد آمريکا  


در مسابقات تنيس آزاد آمريکا US Open، که در فلاشينگ ميدو در نيويورک جريان دارد، برای نخستين بار در تاريخ برگزاری آن مدافع قهرمانی زنان در دور نخست اين رويداد از دور مسابقات حذف شد.

سوتلانا کوزنتسووا تنيس باز روس مدافع جام قهرمانی و اميددار شماره پنج در برابر هموطنش اکاترينا بايچکووا تنيس باز شماره ۹۷ زنان جهان در ۶۵ دقيقه و در ستهای پياپی با نتيجه ۲-۶، ۳-۶، با شکست روبرو شد.

کوزنتسووا که ۲۰ سال دارد گفت؛ کسب عنوان قهرمانی مسابقات او را بيش از حد تحت فشار قرار داد و خسته شد و نتوانست در فصل گذشته در سطح يک قهرمان بازی کند. ولی افزود هر سال از شرکت کردن در آن لذت خواهد برد زيرا در آن برنده شده است و رويايش به حقيقت پيوسته است و می داند که بسياری آرزو می کنند که صاحب جام قهرمانی بشوند ولی آرزويشان برآورده نمی شود.

ماريا شاراپووا ديگر تنيس باز روس، اميددار شماره يک که در ۱۷ سالگی با کسب جام قهرمانی ويمبلدون خبرساز شد، برابر حريف يونانی خود الينی دانيليدو در ستهای پياپی با نتيجه ۱-۶، ۱-۶، به پيروزی دست يافت. ماريا گفت تحمل فشار ناشی از موفقيت ناگهانی در يک تورنمنت بزرگ دشوار است.

در تنيس مردان، آندره آغاسی تنيس باز ۳۵ ساله آمريکايی و اميددار شماره هفت که برای بيستمين بار پياپی در اين رويداد بازی می کند حريف رومانيايی رضوان سابو را در ۶۹ دقيقه با نتيجه 1-۶، ۳-۶، ۳-۶، مغلوب ساخت. آغاسی ۱۱ سرو بدون بازگشت (آس) زد. وی که صاحب ۸ عنوان قهرمانی گرند اسلم است، در سالهای ۱۹۹۴ و ۱۹۹۹ صاحب جام قهرمانی تنيس آزاد آمريکا شد.

ديگر برندگان دور نخست شامل: در انفرادی مردان، رافائل ندال از اسپانيا، گيلرمو کوريا و ماريانو پوئترا از آرژانتين، ريچارد گاسکو از فرانسه، برايان بيکر از آمريکا و توماس يوهانسون از سوئد و در انفرادی زنان، کيم کليسترز از بلژيک، ونوس و سرينا ويليامز از آمريکا، ناديا پترووا از روسيه بودند.

XS
SM
MD
LG