لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۶

استاديوم سرپوشيده لوئيزيانا سوپردُم پناهگاه هزاران نفر برای فرار از کاترينا


استاديوم سرپوشيده لوئيزيانا سوپردُم Louisiana Superdome ، زمين تيم "نيو اورلانز سنتس" در ليگ ملی فوتبال حرفه ای آمريکايی NFL، برای حدود سی هزار نفر از ساکنان شهر نيو اورلانز و حومه آن که نتوانسته اند قبل از رسيدن توفان عظيم دريايی کاترينا از مسير گذر آن دور شوند بعنوان پناهگاه موقت مورد استفاده قرار گرفته است.

بيشتر کسانيکه در استاديوم ۷۰ هزار نفره پناه گرفته اند تا ساعت ۱۱ شب گذشته و در پی بازرسی امنيتی وارد استاديوم شدند.

چهارچوب ساختمان سوپردُم که بيش از ۱۹ طبقه جای نشستن برای تماشاگران دارد با فولاد بنيان گزاری شده است و پناه جويان طی شب گذشته در جايگاهها نشستند و بدليل نگرانی از ورود جريان سيل بداخل اجازه نداشتند که در زمين استاديوم پخش شوند.

بسياری از آنان طی شب چرت زدند و صدای غرش توفان در خارج از استاديوم مشهور NFL را نمی شنيدند ولی بامداد دوشنبه شدت توفانبه کنده شدن نوارهای فلزی سقف استاديوم و ايجاد دو حفره که آب از آنها به داخل استاديوم می ريزد و پناهجويان از پنج جايگاه به جايگاههای ديگر رفته اند.

فرماندار لوئيزيانا می گويد ساختمان استاديوم در معرض خطر قرار ندارد. بهر حال در حال حاضر هيچکس نمی تواند از نزديک صدمات وارده را بررسی کند.

استاديوم سوپردُم سوای مسابقات فصل معمول NFL بارها محل برگزاری بازی سوپربال، بازی فينال NFL بوده است که مهمترين رويداد ورزشی و بخشی از فرهنگ آمريکا است و همواره با جشن و شادی برگزار می شود.

XS
SM
MD
LG