لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۸

حاميان بوش و فعالان ضد جنگ در تظاهرات متقابل


شمار زيادی از هواداران پرزيدنت بوش و نيز فعالان مخالف جنگ عراق در تظاهراتی نزديک مزرعه شخصی پرزيدنت بوش در ايالت تکزاس به مقابله پرداختند.

روز شنبه پليس تلاش کرد دهها نفر از هر دو گروه را که دردو طرف يک خيابان باريک هياهو براه انداخته بودند از هم جدا کند. دست کم دو نفر در اين جريان بازداشت شدند.

در شهرک کرافورد نيز، که پرزيدنت بوش ايام مرخصی خود را در ماه جاری در آن ميگذراند، هواداران و مخالفان جنگ اجتماع کرده بودند. جون بائز خواننده آوازهای محلی و فعال صلح ضمن آواز خوانی تظاهرات ضد جنگ را رهبری ميکرد.

فعالان ضد جنگ، به رهبری خانم سيندی شيهان، که فرزند خود را در جنگ عراق از دست داده است دست به تظاهرات زدند خانم شيهان از پرزيدنت بوش درخواست ملاقات کرده است تا در باره جنگ عراق با او صحبت کند؛ و هزاران نفر از معترضين جنگ نيز به او پيوسته اند.

انتقاد از دولت بوش بر سر مسأله جنگ عراق بالا گرفته است؛ و نظرخواهيها نمايانگر آن است که بيشتر آمريکاييان روش پرزيدنت بوش را در حل مسأله عراق تأييد نميکنند.

پرزيدنت بوش در خلال نطق راديويی هفتگی خود، از مردم آمريکا درخواست کرد که نسبت به مأموريت نظامی آمريکا در عراق صبور باشند.

XS
SM
MD
LG