لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۴

قرعه کشی بازيهای جام قهرمانان ليگهای فوتبال اروپا انجام شد


قرعه کشی باشگاههای شرکت کننده در بازيهای جام قهرمانان ليگ های فوتبال اروپا انجام شده است و دو باشگاه رقيب از انگلستان، ليورپول مدافع جام قهرمانی و چلسی برنده جام قهرمانی ليگ فوتبال انگلستان در يک گروه بازی خواهند کرد.

باشگاه ليورپول در مرحله نيمه نهايی مسابقات جام قهرمانان ليگ فوتبال اروپا در سال گذشته باشگاه چلسی را شکست داد ولی برای آنکه از عنوان قهرمانيش دفاع کند با شرط استثنائی ويژه ای مجبور بود که به اين مسابقات راه يابد زيرا در رده بندی باشگاه های دسته نخست ليگ فوتبال انگلستان در مکان پنجم قرار گرفت و فقط چهار تيم برجسته آن ليگ می توانند به اين مسابقات راه يابند. اتحاديه فوتبال اروپا، ليورپول را مشمول مقررات قرعه کشی نکرد که بموجب آن تيمهای يک کشور واحد در يک گروه واحد قرار نمی گيرند.

باشگاه های ليورپول و چلسی در گروه G با باشگاههای آندرليخت از بلژيک و رئال بتيس از اسپانيا همگروه هستند.

در اين حال باشگاه آرسنال انگلستان، آژاکس آمستردام از هلند، اسپارتا پراک از جمهوری چک و باشگاه سوئيسی تان در گروه B بازی می کنند.

گروه A شامل باشگاههای يوونتوس ايتاليا، بايرن مونيخ از آلمان، اف سی براگ بلژيک و راپيد وين از اتريش است.

در گروه F باشگاههای رئال مادريد از اسپانيا و ۹ بار قهرمان جام قهرمانان ليگهای فوتبال اروپا، باشگاه فرانسوی ليون چهار بار قهرمان اين رويداد، روزنبورگ از سوئد و المپياکوس از يونان بازی می کنند.

گروه D شامل باشگاههای منچستر يونايتد از انگلستان، ويلا رئال از اسپانيا، بنفيکا از پرتغال و ليل از فرانسه است. تيمهای برنده و شماره دو در بازيهای گروهها به مسابقات حذفی راه می يابند.

گروه C شامل بارسلونا از اسپانيا، اف سی پاناتينايکوس از يونان، وردر برمن از آلمان و اودينسه کالچيو.

گروه E شامل آث ميلان، آيندهاوون از هلند، شالکه از آلمان و فنرباغچه از ترکيه.

گروه شامل اف ث ميلان از ايتاليا، پورتو از پرتغال، رنجرز از اسکاتلند و آرتمديا براتيسلاوا از اسلواکی.

مسابقات سيزدهم سپتامبر آغاز می شوند، بازی فينال هفدهم ماه مه ۲۰۰۶ در Stade de France در حومه پاريس برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG