لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۶

لاريجانی ميگويد احمدی نژاد برای ارائه پيشنهادهای جديد اتمی به اروپا يک ماه وقت ميخواهد


علی لاريجانی رئيس جديد تندرو هيأت ايرانی در مذاکرات اتمی ايران اعلام کرد تهران برای شکست بن بست مذاکرات با غرب درروزهای آينده پيشنهاد های جديدی ارائه خواهد داد، تا در گفتگوهای آينده مورد بررسی قرار گيرد.

آقای لاريجانی اين خبر را امروز، جمعه، در وين ، پس از ديدار با محمد البرادعی رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی اعلام کرد.

آقای لاريجانی در يک کنفرانس خبری گفت محمود احمدی نژاد رئيس جمهور ايران حدود يک ماه فرصت لازم دارد تا پيشنهادهای جديد را تنظيم کند.

آقای لاريجانی گفت دولت جمهوری اسلامی ايران ادامه گفتگو با اتحاديه اروپا را منتفی ندانسته است، هرچند که اتحاديه اروپا مذاکرات با ايران را در اعتراض به ازسرگيری کار فرآوری اورانيوم که می تواند به توليد بمب اتمی منجر شود ، متوقف کرده است.

آقای لاريجانی گفت قدرت ايران در منطقه بيش از آن است که نگران تهديدهای آمريکا و اروپا برای بردن تهران به شورای امنيت سازمان ملل متحد باشد. از جزئيات مذاکرات آقای لاريجانی با آژانس بين المللی انرژی اتمی گزارشی منتشر نشده است،

اما مقامات اين سازمان گفتند آقای البرادعی قصد داشته است درباره مسائل مختلف، از جمله امور ايمنی برنامه اتمی با نماينده ايران مذاکره کند.

فعاليت های اتمی ايران در دستور کار جلسه آتی هيات مديره آژانس بين المللی انرژی اتمی خواهد بود که قرار است روز نوزدهم سپتامبر برگزار شود.

XS
SM
MD
LG