لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۶

تخريب خانه های تخليه  شده در يهودی نشين های غزه شروع  شده است


بولدوزرهای اسرائيل تخريب خانه های يهودی نشين های تخليه شده در نوار غزه را آغاز کرده اند. تصاوير تلويزيونی ماشين آلات سنيگين را در حال کندن سقف خانه های های تخليه شده در شمال نشان ميدهد. اين تصاوير همچنين قريب دويست بولدوزر را نشان ميدهد که برای تخريب خانه های تخليه شده در جنوب اختصاص يافته است. خانه ها را يهوديان مهاجر در طول سی وهشت سالی که از اشغال نوار غزه توسط اسرائيل ميگذشت، ساخته اند.

پيشتر هزارن سرباز غيرمسلّح اسرائيلی وارد چهار يهودی نشين در نوار غزه شده بودند تا عمليات تخليه را در اين هفته به اتمام برسانند. بولدوزرهای ارتش دروازه يهودی نشين " کتيف " را، که مخالفين تخليه برای جلوگيری از ورود سربازان به آنجا به سوزاندن لاستيک و زباله متوسل شده بودند، درهم کوبيدند. مهاجران بعدا پس از خواندن دعا در کنار سربازان، سوار اتوبوس ها شدند و اين يهودی نشين را به آرامی ترک کردند. در جنوب، دهها نوجوان در يهودی نشين " آتسمونا " با شعارهای ضد تخليه از سربازان استقبال کردند، اما نه در آنجا و نه در يهودی نشين " سلاو" که در مجاورت آن قرار دارد خشونتی رخ نداد. صدها سرباز نيز که در شمال به يهودی نشين " ايلی سينائی " رفتند با مقاومتی روبرو نشدند.

در همين حال آريل شارون نخست وزير اسرائيل در آستانه جلسه هفتگی کابينه ، حملات يهوديان افراطی عليه سربازان وپليس را تقبيح کرد.

سربازان اسرائيلی قرار است روز دوشنبه يهودی نشين " نتزريم " را تخليه کنند که آخرين يهودی نشين از بيست ويک يهودی نشين نوار غزه است که تخليه ميشود.

XS
SM
MD
LG