لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۲

انتقادشديد احمدی نژاد از غرب و آزاديخواهی


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری تندروی جديد ايران کابينه پيشنهادی خودرا به پارلمان معرفی کرده است، که انتظار ميرود به بحث هائی طولانی در باره صلاحيت بيست و يک نفر افراد برگزيده او منجر شود.

آقای احمدی نژاد در سخنرانی امروز خود در مجلس شورای اسلامی گفت وی افرادی قوی، شجاع و کارشناس را برگزيده است. اما بعضی از تحليل گران برخورداری علی سعيد لو، کفيل شهرداری تهران، از تجربه لازم برای اداره امور وزارت نفت را مورد سئوال قرار داده اند. انتظار ميرود بحث ها در طول هفته ادامه يابد.

آقای احمدی نژاد همچنين با انتقادی شديد از غرب و آزاديخواهی، اشاعه فرهنگی را وعده داد که به امر به معروف و نهی از منکر منجر شود.

اظهارات امروز آقای احمدی نژاد در پارلمان از شبکه راديو تلويزيونی کشور نيز پخش شد.

رئيس جمهوری جديد ايران همچنين بشدت از دولت های غربی که با ايران مناسبات اقتصادی دارند اما با برنامه اتمی تهران مخالفت ميکنند انتقاد کرد . آقای احمدی نژاد در اشاره ای که به نظر ميرسد متوجه بريتانيا، فرانسه و آلمان بود گفت اين ظلم و بی عدالتی است که کشورهائی در غرب از مناسبات اقتصادی با ايران بهره می برند و در امور داخلی ايران نيز دخالت ميکنند. هر سه کشور که طرفهای عمده تجاری ايران محسوب ميشوند اوايل اين ماه آژانس بين المللی انرژی اتمی را به تشکيل جلسه ای اضطراری برای رسيدگی به تصميم ايران در از سرگيری روند توليد سوخت اتمی فرا خواندند. آقای احمدی نژاد گفت دولت او آنچه را که بی عدالتی غرب و ظلم و ستم عليه ايران ناميد قبول نخواهد کرد.

رئيس جمهوری ايران گفت سياست های دولت جديد بر پايه گسترش عدالت، خدمت به عموم، ارتقای کشور در زمينه های مادی و معنوی، و مهرورزی به مردم است.

XS
SM
MD
LG