لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۴

جشن فلسطينيان پس از خروج اسرائيل از غزه


محمود عباس رهبرحکومت خود مختار فلسطينی ميگويد حالا که اسرائيل پس از ۳۸ سال نوار غزه را ترک کرده است، فلسطينيان بايستی از آنجا محافظت کرده و نوار غزه را از نو بسازند تا نمونه ای شود برای جهان.

آقای عباس روز جمعه در جمع صدها نفر فلسطينی که با شادی پرچم فلسطين را تکان ميدادند گفت که فداکاری های آنها اين موقعيت شادی آفرين را به ارمغان آورده است. آقای عباس قول داد که آزادی، کار، و مسکن برای مردم به وجود آيد و آنها را تشويق به خود داری از خشونت کرد.

وی سخنان خود را در فرودگاه بين المللی غزه ايراد کرد. فرودگاه غزه از۵ سال قبل، در پی خيزش فلسطينيان، بسته است. در آنزمان اسرائيل باند پروازهای فرودگاه را با بلدوزر از بين برد. آقای عباس گفت که فرودگاه بازگشائی خواهد شد و دوباره به دروازه خوشبختی فلسطينيان بدل خواهد شد.

روز جمعه نيروهای اسرائيلی تخليه محله يهودی نشين " گديد" در نوار غزه را تکميل کردند، سربازان غير مسلح حدود ۹۰ نفر را بيرون بردند. اين کار برخلاف تخليه دو محله ديگر که معترضين اشيأ و مواد شيميائی پرتاب کردند، نسبتا به آرامی انجام گرفت.

نيروهای اسرائيل عمليات خروج را به مناسبت تعطيل آخرهفته، روز شنبه متوقف ساختند و قرار است کار خود را روز يکشنبه از سر بگيرند.

XS
SM
MD
LG