لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۳

استانبول برای نخستين بار ميزبان مسابقات اتومبيلرانی فرمول يک خواهد بود


شهر استانبول در ترکيه در هفته جاری برای نخستين بار ميزبان مسابقات اتومبيلرانی فرمول يک Formula One خواهد شد.

کيمی رايکانن اتومبيلران فنلاندی که با تيم "مک لارن مرسدس" ميراند و در آخرين دور مسابقات در ماه گذشته در مجارستان برنده شد، اميدوار است که بار ديگر جام قهرمانی اين رويداد را کسب کند.

دولت ترکيه ۲۲۰ ميليون دلار برای ايجاد ميدان مسابقات و اطراف آن و جاده های منتهی به آن خرج کرده است و انتظار دارد که از راه فروش بليطهای تماشای مسابقات به ۱۵۰هزار تماشاگر و درآمد ناشی از پخش تلويزيونی مسابقات در سراسر جهان تا حدودی اين مخارج را جبران کند.

برگزاری اين رويداد بخشی از تلاشهای ترکيه برای توليد ميلياردها دلار درآمد از طريق جهانگردی است. فصل گذشته ترکيه ميزبان مسابقه فينال جام قهرمانان ليگ های فوتبال اروپا و مسابقات جهانی دانشگاهی بود. مسابقات دانشگاهی سال جاری نيز در ترکيه در جريان است.

در پی تشديد اقدامات تروريستی در ترکيه روند ساختمان ميدان مسابقات اتومبيلرانی تحت تأثير قرار گرفت ولی در ايجاد آن تدابير امنيتی برای مقابله با تهديد تروريستی اتخاذ شده است. تيمهای شرکت کننده، شرکت های خصوصی امنيتی را برای هموار ساختن حرکت آنان بين محل برگزاری مسابقات و شهر، تحت مراقبت قرار خواهند داشت.

ترتيب دهندگان مسابقات نيز يک شرکت خصوصی امنيتی را برای تأمين ايمنی برگزاری مسابقات استخدام کرده اند و مصرانه خواستار حضور قابل ملاحظه نيروهای پليس و ارتش کشور برای مقابله با هرگونه تهديدی شده اند.

XS
SM
MD
LG