لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۹

شکست تيم ملی فوتبال ايران در برابر ژاپن


در بازيهای مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶، تيم ملی ژاپن تيم ملی ايران را در يوکوهاما در ژاپن با نتيجه ۲ بر ۱ شکست داد و با جبران شکست ماه مارس گذشته در برابر ايران در تهران که با نتيجه ۲ بر ۱ همراه بود، توانست صدرنشين گروه B شود و تيم ايران تيم شماره دو گروه شد. بهرحال هر دو تيم به بازيهای فينال جام جهانی ۲۰۰۶ در آلمان راه يافته اند.

نخستين گل مسابقه را آکيرا کاجی در دقيقه ۲۶ بازی بثمر رساند و دومين گل ژاپن را ماساشی اوگورو در دقيقه ۷۶ روی اشتباه ابراهيم ميرزاپور دروازبان ايران زد. اوگورو با ضربه سر توپ را روانه دروازه ايران کرد، حسين کعبی بازيکن تيم ايران جلوی آنرا گرفت، ولی توپ به ابراهيم ميرزاپور برخورد و روی خط گل برگشت و تلاش حسين کعبی برای جلوگيری از گل شدن راه بجائی نبرد.

تک گل تيم ايران را علی دايی کاپيتان تيم در دقيقه ۸۱ از روی نقطه پنالتی بثمر رساند، و به اين ترتيب برای يکصدوپنجمين بار در ۱۴۱ بازی بين المللی برای تيم ملی ايران گل زد.

در پی اين مسابقه تيم ژاپن با ۱۵ امتياز و تيم ايران با ۱۳ امتياز از گروه B آسيا راهی شرکت در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان خواهند شد.

در بازيهای گروه A آسيا، عربستان سعودی در زمين کره جنوبی در سئول با نتيجه ۰-۱ به پيروزی رسيد. محمد الانبار در دقيقه پنجم برای عربستان سعودی گل زد که با اين پيروزی با ۱۴ امتياز صدرنشين گروه A شد و کره جنوبی با ۱۰ امتياز بعنوان تيم دوم گروه به فينال جام جهانی راه يافت.

در همين گروه ازبکستان در زمين آن در تاشکند تيم کويت را با نتيجه ۲-۳ مغلوب ساخت و ماه ميلادی آينده در يک مسابقه حذفی با تيم بحرين شرکت خواهد کرد. تيم برنده بعنوان تيم شماره پنج آسيا در سريال مسابقات رفت و برگشت با تيم شماره چهار گروه آمريکای شمالی، مرکزی و حوزه دريای کارائيب بازی خواهد کرد. برنده آن مسابقه به فينال جام جهانی راه خواهد يافت.

XS
SM
MD
LG