لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۶

ديدار تيمهای ملی فوتبال ايران و ژاپن در يوکوهاما


در بازيهای مقدماتی جام جهانی فوتبال ، روز چهارشنبه تيمهای ايران و ژاپن در يوکوهاما در ژاپن بازی می کنند. تيم ايران در رده بندی تيمهای گروه B آسيا با چهار پيروزی و يک تساوی و ۱۳ امتياز در مکان نخست است، ژاپن با چهار پيروزی و يک شکست و ۱۲ امتياز در مکان دوم جای دارد.

تنها شکست ژاپن ماه مارس گذشته، در تهران، در برابر تيم ايران بود که با نتيجه ۱-۲ بپايان رسيد. در حاليکه هر دو تيم بعنوان تيمهای شماره يک و دو گروه به مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ در آلمان راه يافته اند، با اين حال ژاپن با انگيزه تلافی شکست آن تيم در برابر ايران در مسابقه روز چهارشنبه بزمين بازی می رود.

زيکو سرمربی برزيلی تيم ژاپن بدون حضور بازيکنان برجسته تيم که در باشگاههای اروپائی بازی می کنند، از بازيکنان رزرو استفاده خواهد کرد که تيم ژاپن با کمک آنان در مسابقات قهرمانی فوتبال کشورهای شرق آسيا در مکان دوم قرار گرفت.

برانکو سرمربی کروات تيم ايران نيز بدون حضور بازيکنان برجسته بين المللی ايران مانند وحيد هاشميان که هر دو گل تيم ايران را در مسابقه مارس گذشته در تهران در برابر ژاپن بثمر رساند، علی کريمی و مهدی مهدوی کيا به ژاپن رفته است، ولی علی دايی کاپيتان درخشان ايران در مسابقه روز چهارشنبه بازی خواهد کرد.

تيم ايران قبل از آنکه رهسپار ژاپن شود دو هفته در انگلستان اردوگاه زد و در يک مسابقه دوستانه با باشگاه کوئيز پارک رنجرز لندن با نتيجه ۰-۳ شکست خورد.

حتی اگر ايران در مسابقه روز چهارشنبه با ژاپن مساوی کند، باز هم بعنوان صدرنشين گروه B در بازيهای جام جهانی ۲۰۰۶ در آلمان شرکت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG