لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۷

سجاد مرادی بمرحله نيمه نهائی مسابقات جهانی دو وميدانی هلسينکی راه يافت


در دهمين دور مسابقات قهرمانی جهانی دو و ميدانی در هلسينکی در فنلاند، جاستين گاتلين دونده آمريکائی مدال طلای دوی ٢۰۰ متر مردان را کسب کرد. گاتلين که پيشتر مدال طلای دوی ١٠٠ متر را در اين رويداد بدست آورد، مسير ٢۰۰ متر مسابقه را در ميان ريزش باران در ٢۰ و ٤ صدم ثانيه دويد.

از سال ١۹۸٣ که مسابقات قهرمانی جهانی نخستين بار در ٢۰۰ متر هلسينکی برگزار شد، گاتلين دومين ورزشکاری است که عناوين قهرمانی هر دو رويداد دوی ١٠٠ و ٢۰۰ متر را در اين مسابقات کسب کرده است.

دو ورزشکار ديگر آمريکائی، والاس اسپيرمون با طی مسير مسابقه در ٢٠ و ٢٠ صدم ثانيه مدال نقره و جان کيپل با ٢٠ و ٣١ صدم ثانيه مدال برنز اين رشته را کسب کردند، در حاليکه هم تيم آنان تايسون گی با ٢٠ و ٣٤ صدم ثانيه در مکان چهارم قرار گرفت.

در دوی ٨۰۰ متر مردان، سجاد مرادی دونده ايرانی، با طی مسير مسابقه در ١ دقيقه و ٤٧ و ١٨ صدم ثانيه بمرحله نيمه نهائی راه يافت. منصور ابی بلال دونده اهل بحرين با اختلاف ٢ صدم ثانيه پيش از مرادی به خط پايان مسابقه رسيد.

در دو با مانع زنان در مسافت ١٠٠ متر نيز يک ورزشکار آمريکايی به پيروزی نائل شد. پری با طی مسير مسابقه در ١٢ و ٦٦ صدم ثانيه صاحب مدال طلا شد، دلورين انيس-لندن از جامائيکا با ١٢ و ٧٦ صدم ثانيه به مدال نقره دست يافت و برژيت فاستر-يلتون، نيز از جامائيکا، به مدال برنز قناعت کرد.

در پرش سه گام مردان، والتر ديويس از آمريکا با پرش از ١٧ متر و ٧٥ سانتی متر در ميان شن خيس ناشی از باران، يک مدال طلای اين رشته را کسب کرد. يوآندری بتانز از کوبا با ١٧ متر و ٤٢ سانتيمتر به مدال نقره، و ماريون اپرئا از رومانی با ١٧ متر و ٤٠ سانتيمتر به مدال برنز دست يافت.

در پرش با نيزه مردان، رنس بلام ورزشکار هلندی با پرش بارتفاع ٥ متر و ٨۰ سانتيمتر به پيروزی نائل شد. براد والکر از آمريکا با ٥ متر و ٧٥ سانتيمتر مدال نقره و پاول گرازيموف با ٥ متر و ٦٥ سانتيمتر مدال برنز اين رشته را کسب کرد.

در پرتاب ديسک زنان فرانک ديتسش با پرتاب ديسک به مسافت ۶۶ متر و ٥٦ سانتيمتر مدال طلا، ناتاليا سادووا از روسيه با ۶٤ متر و ٣٣ سانتيمتر مدال نقره و ورا پوسپيسيلووا-سچلوا از جمهوری چک با ٦٣ متر و ١۹ سانتيمتر مدال برنز اين رويداد را کسب کرد.

در حال حاضر تيم آمريکا در رده بندی مدال داران با ٩ مدال طلا و ١٥ مدال در مجموع پيشتاز است. تيم های اتيوپی و سوئد هر يک دو مدال کسب کرده اند.

XS
SM
MD
LG