لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۵

استقبال بوش از موضع آژانس اتمی در مورد توقف فعاليت های اتمی ازسرگرفته ايران


پرزيدنت بوش ازقطعنامه آژانس بين المللی انرژی اتمی، که از ايران ميخواهد فعاليتهای سوخت اتمی را، که اوائل هفته جاری از سر گرفته است، متوقف کند استقبال کرد و آن را " نخستين گام مثبت " خواند.

پرزيدنت بوش روز پنجشنبه در مزرعه شخصی اش در تکزاس گفت قطعنامه آژانس مويد شکل گرفتن اين اتفاق نظر در جهان است که ايران نبايد به ابزار توليد تسليحات اتمی دست يابد

مقامات ايرانی قطعنامه را غير قابل قبول خوانده و آن را رد کرده اند.

هيات مديره آژانس بين المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه در قطعنامه ای که باتفاق آرا به تصويب رسيد نسبت به اقدام ايران برای ازسرگيری تبديل اورانيوم که می تواند در توليد تسليحات اتمی مورد استفاده قرار گيرد نگرانی جدی خود را ابراز کرد. با اينحال در اين قطعنامه که بريتانيا، فرانسه و آلمان بانی آن بودند ارجاع پرونده ايران به شورای امنيت سازمان ملل متحد برای تحريم های احتمالی درخواست نشده است.

پرزيدنت بوش همچنين گفت محمود احمدی نژاد رئيس جمهور جديد ايران برای سفر به نيويورک و شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه آينده احتمالا رواديد دريافت خواهد کرد.

ايالات متحده پيرامون اتهاماتی دائر بر اينکه آقای احمدی نژاد ممکن است در بحران گروگانگيری سال ۱۹۷۹ در تهران دست داشته باشد سرگرم تحقيق است.

XS
SM
MD
LG