لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۲

جشن فلسطينيان درآستانه خروج اسرائيل از نوار غزه  و احتمال برچيده شدن يهودی نشين های بيشتر


هزاران فلسطينی برنامه خروج قريب الوقوع اسرائيل از نوار غزه را امروز با برپائی اجتماعات در باريکه ساحلی غزه جشن گرفتند.

محمود عباس در يک سخنرانی برای اين جمعيت خوشحال به آنان گفت امروز " غزه، فردا بيت المقدس" . اشاره او به آرمان فلسطينيان برای اعلام بيت المقدس به عنوان پايتخت کشور آتی آنان بود.

در همين حال،آريل شارون نخست وزير اسرائيل ميگويد کشورش در غايت، ممکن است يِهودی نشين هائی بيشتر از آنچه را که پيش بينی شده بود، در کرانه غربی برچيند. از آقای شارون در مصاحبه ای که امروز در يک روزنامه اسرائيلی چاپ شد، پرسيده شد آيا اسرائيل علاوه بر چهار يهودی نشينی که قرار است در کرانه غربی تخليه کند، از يهودی نشين های کوچک ديگر نيز در آن ناحيه خارج ميشود؟ آقای شارون در پاسخ گفت اين موضوع در مذاکرات مربوط به تعيين وضعيت نهائی، با فلسطينيان در ميان گذاشته خواهد شد.

وی افزود که از برنامه خود برای خارج کردن قريب هشت هزار و پانصد مهاجر يهودی از بيست و يک يهودی نشين در نوار غزه، که قرار است به رغم مخالفت های شديد داخلی از روز چهارشنبه آينده آغاز شود تاسفی ندارد.

گروه فلسطينی ستيزه گر حماس ميگويد پس از خروج اسرائيل ، سلاح های خود را به حکومت خودمختار فلسطينی تسليم نخواهد کرد زيرا مقاومت مسلحانه آن عليه اشغال اراضی فلسطينی ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG