لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۶

بريتانيا ده خارجی را به ظنّ خطر برای امنيت ملی اخراج ميکند


مقامات در بريتانيا ده خارجی را که حدس ميزنند خطری برای امنيت ملی هستند، توقيف و در نظر دارند آنها را اخراج کنند.

چارلز کلارک وزير کشور بريتانيا امروز، پنجشنبه، اين خبر را اعلام کرد اما وارد جزئيات نشد.

وکلای مدافع حقوق بشر و رهبران جامعه مسلمانان تائيد کرده اند که يکی از بازداشت شدگان ابوقتاده است که با ادعای آزار شدن در اردن، به بريتانيا گريخته بود.

مقامات بريتانيائی وی را يکی از عُمّال ارشد القاعده برای استخدام افراد و نفرات جديد معرفی ميکنند.

تونی بلر نخست وزير بريتانيا هفته گذشته در واکنش به بمب گذاريهای لندن، برای مقابله با تروريسم تدابيری را اعلام کرد که اخراج خارجيان مبلّغ خشونت بخشی از آنهاست.

در همين حال مقامات لبنانی عمر بکری روحانی بنيادگرای اسلامی را که در بريتيانيا تحت تعقيب بود، به اتهام های مرتبط با تروريسم توقيف کرده اند.

وی هفته گذشته و پس از آنکه با اظهارات خود در مورد عدم تحويل مسلمانان درگير در نقشه بمب گذاری های لندن به پليس جنجال آفريد ، بريتانيا را ترک کرده بود

بنا بر گزارشی ديگر، دادگاهی در بريتانيا دستور داده است یک مرد مسلمان که با اتهامات تروريستی در آمريکا روبرو است، تا هشتم سپتامبر در بازداشت باقی بماند.

دادگاه لندن این دستور را روز پنجشنبه و سه روز پس از آن صادر کرد که یک دادگاه نيويورک " هارون رشيد آسوات" را به تبانی برای تاسیس یک اردوگاه آموزش تروريستی در ایالت اورگون در غرب آمريکا متهم ساخت.

پلیس بريتانيا این گزارش را که متهم همچنین به ارتباط با بمب گذاری های ۷ ژوئيه در لندن مظنون است، تائيد نکرده است. " آسوات" ماه پیش در زيمبابووه دستگير شد و روز یکشنبه به بريتانيا تحویل داده شد.

XS
SM
MD
LG