لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۶

ورزشکار آمريکائی عنوان قهرمانی رويدادهای دهگانه دو وميدانی را کسب کرد


در مسابقات قهرمانی جهانی دو و ميدانی در هلسينکی در فنلاند، برايان کلی ورزشکار آمريکائی، عنوان قهرمانی رويدادهای دهگانه دو وميدانی Decathlon را کسب کرد. کلی ۲۵ ساله که طی ده رويداد دشوار که بيشتر در ميان ريزش متناوب باران و وزش باد در هوای سرد برگزار شدند ۸۷۳۲ امتياز گرفت، و ماه ميلادی گذشته صاحب يک پسر شد، گفت اين پيروزی در مقايسه با تولد فرزندش برای او در درجه دوم اهميت است.

کلی که مادرش ژاپنی و پدرش آمريکائی است و در هونولولو در هاوائی بدنيا آمد گفت از کودکی، رؤيای چنين پيروزی را در سر می پروراند و پشتيبانی خانواده و دوستانش را عامل کسب موفقيت دانست و گفت اميدوار است پسرش نيز دنباله روی او بشود.

کلی که صاحب مدال نقره المپيک در Decathlon است با اختلاف ۲۱۱ امتياز برتر از رومن سبرل قهرمان المپيک از جمهوری چک قرار گرفت. کلی گفت: "شرايط باور کردنی نبود، در هيچ زمانی نميتوانستيد از پائيدن اوضاع غافل شويد و بگوييد، بسيار خوب، حالا کار راحت خواهد شد، تمام وقت يک نبرد فکری بود."

يک ورزشکار ديگر آمريکائی تيانا مديسون که ۱۹ سال بيش ندارد در پرش طول زنان با پريدن از ۶ متر و ٨٩ سانتيمتر صاحب مدال طلا شد، تيانا گفت: "در فکر و تصميم من هيچ شرطی وجود نداشت، منظورم اينستکه کار همه يک جور بود، و من به آنچه که نميتوانم کنترل کنم، زياد توجه نميکنم فقط به آنچه که ميتوانم کنترل کنم توجه ميکنم."

در دوی ٤٠٠ متر زنان، تونيک ويليامز- دارلينگ دونده اهل جزاير باهاماس، با طی مسير مسابقه در ٤٤ و ٥٥ صدم ثانيه، به افتخار ويژه کسب نخستين مدال طلا در يک رويداد انفرادی در مسابقات قهرمانی جهانی برای باهاماس نائل شد. او مدال طلای المپيک را نيز کسب کرده است.

در دوی ۱۵۰۰ متر مردان، که بدون حضور هيشام القوروج چهار بار قهرمان اين رويداد از مغرب برگزار شد، رشيد رمزی ورزشکار بحرينی که در مغرب بدنيا آمد، با طی مسير مسابقه در ٣٧ و ٨٨ صدم ثانيه به مدال طلا دست يافت.

پيشتر جاستين گاتلين دونده آمريکائی، صاحب مدال طلای ١٠٠ متر مردان به فينال ٢٠٠ متر راه يافت. ديگر دوندگان آمريکائی، والاس اسپيرمون، تايسون گی، جان کيپل مدافع قهرمانی نيز به فينال ٢٠٠ متر راه يافتند.

XS
SM
MD
LG