لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۷

جاستين گاتلين بمرحله نهائی ٢٠٠ متر مسابقات جهانی دو و ميدانی راه يافت


روز چهارشنبه در مسابقات قهرمانی جهانی دو و ميدانی در هلسينکی در فنلاند، جاستين گاتلين دونده آمريکائی و قهرمان جهان در دوی ١٠٠ متر مردان بمرحله نهائی ٢٠٠ متر راه يافت. گاتلين مسير مسابقه را که در اثر ريزش شديد باران در روز گذشته هنوز خيس بود در ٢٠ و ٩٤ صدم ثانيه دويد. گاتلين در فاصله ٤٠ متری خط پايان مسير مسابقه، از سرعتش کاست، و کريستوفر ويليامز دونده جامائيکائی، در خط پايان سريعتر از او گذشت.

ديگر دوندگان آمريکائی از جمله والاس اسپيرمن، تايسون گی، و جان کيپل و نيز يوساين بولت از جامائيکا که روی پيروزی همگی برای کسب مدال طلا حساب ميشود، بمرحله نيمه نهائی راه يافتند.

ريزش شديد باران در روز گذشته مانع از برگزاری سه رويداد شد، ولی در سه رويداد که برگزار شد، برشاو جکسون دونده آمريکائی مدال طلای دو با مانع مردان در مسافت ٤۰۰ متر را کسب کرد. جکسون مسير مسابقه را در ٤٧ و ۳۰ صدم ثانيه دويد. جيمز کارتر هموطن او با اختلاف ۱۳ صدم ثانيه به مدال نقره دست يافت.

در دوی ۳۰۰۰ متر با مانع مردان، صيف سعيد شاهين از قطر که پيشتر با نام استفن چرونو برای کنيا می دويد صاحب مدال طلا شد. او مسير مسابقه را در ۸ دقيقه و ۱۳ و ۳۱ صدم ثانيه دويد.

ورزشکار کنيائی ايزکيل کمبول با ۸ دقيقه و ١٤ و ۳۱ صدم ثانيه مدال نقره اين رويداد را کسب کرد و گفت: "باران و باد روی من اثر گذاشت. فکر ميکنم خيلی بهتر ميتوانستم بدوم. و افتخار ميکنم که مدال نقره بردم." يک ورزشکار اهل جمهوری دومينيکن در همان آغاز مسابقه و در برابر نخستين مانع سر خورد و مسير مسابقه را به پايان نرساند، ورزشکار اهل آفريقای جنوبی "ال جی ونزيل" که در مکان ششم قرار گرفت از تصميم مقامات مبنی بر برگزاری مسابقه دفاع کرد و گفت: "شرايط جوی برای همه يکسان بود. همه در وضع مشابهی قرار داشتند."

در دوی ٨٠٠ متر زنان، زوليا کالاتايود دونده کوبائی بگونه ای غير منتظره به مدال طلا دست يافت. کالاتايود مسير مسابقه را در ١ دقيقه و ٥٨ و ٨٢ صدم ثانيه دويد. حسنا بنهاس از مغرب با ١ دقيقه و ٥٩ و ٤٩ صدم ثانيه مدال نقره اين رويداد را بگردن آويخت.

در پی چهارمين روز برگزاری مسابقات، تيم آمريکا با چهار مدال طلا و دو مدال نقره پيشتاز است. اتيوپی با دو مدال طلا، دو مدال نقره، و يک برنز در مکان دوم و سوئد با دو مدال طلا و يک برنز در مکان سوم است.

XS
SM
MD
LG