لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۱

لارين ويليامز دونده آمريکائی مدال طلای دوی ١٠٠ متر زنان را کسب کرد


در مسابقات قهرمانی دو و ميدانی که در هلسينکی در فنلاند در جريان است، لارين ويليامز دونده آمريکائی مدال طلای دوی ١٠٠ متر زنان را کسب کرد. ويليامز مسير مسابقه را در استاديوم المپيک و زير باران در ١٠ ثانيه و ٩٣ صدم ثانيه دويد.

ويليامز گفت: چيزی که امروز را روزی متفاوت ساخت اين بود که برای من يک مسابقه عالی بود، آغاز و پايان خوبی داشتم- در بيشتر مسابقات در سال جاری يا آغاز، و يا پايان خوبی داشتم. امروز هر دو خوب بود.

دونده جامائيکائی ورونيکا کمپبل با ١٠ و ۹۵ صدم ثانيه مدال نقره و کريستين آرون از فرانسه با ١٠ و ٩٨ صدم ثانيه مدال برنز اين رويداد را کسب کردند.

روز سه شنبه جاستين گاتلين دونده آمريکائی که مدال طلای دوی ١٠٠ متر مردان را در اين رويداد کسب کرده است، بمرحله يکچهارم نهائی دوی ٢٠٠ متر راه يافت. گاتلين که در تلاش است سه مدال طلا در مسابقات هلسينکی کسب کند مسير مسابقه را در ٢٠ و ٩٠ صدم ثانيه دويد. دو دونده ديگر آمريکائی نيز در مکان های نخست و دوم جای گرفتند. تايسون گی با طی مسير مسابقه در ١٩ و ٩٩ صدم ثانيه در مکان دوم و والاس اسپيرمن با اختلاف حدود يک ثانيه در مکان نخست جای گرفت.

در پرتاب چکش مردان، ايوان تيکون از بلغارستان، با پرتاب چکش به مسافت ٨٣ متر و ٨٩ سانتيمتر، صاحب رکورد جديدی در اين مسابقات شد.

در دوی ١٠٠٠٠ متر مردان، کننسيا بکل دونده پرطرفدار اهل اتيوپی، با طی مسير مسابقه در ٢٧ دقيقه و ٨ و ٣٣ صدم ثانيه، به مدال طلا دست يافت.

در پرش ارتفاع زنان، کاليسا برگسکويست ورزشکار سوئدی که سال گذشته دچار آسيب ديدگی شده بود، با پريدن به ارتفاع ٢ متر و ٢ سانتيمتر، مدال طلای اين رشته را بگردن آويخت. کاليسا گفت: "بارها به کسب پيروزی نزديک شدم. دو مدال برنز دارم، و يکبار در مکان چهارم، و يکبار در مکان پنجم قرار گرفتم. مدتهای طولانی کسب مدال طلا برايم رؤيا بوده است."

مسابقه دو با مانع زنان، در مسافت ٣٠٠٠ متر، برای نخستين بار در مسابقات قهرمانی جهانی برگزار شد، و توجه بسياری را بخود جلب کرد. دوکاس اينزيکورو، دونده اوگاندائی، با طی مسير مسابقه در ٩ دقيقه و ١٨ و ٢٤ صدم ثانيه، نخستين مدال طلای اين رشته را کسب کرد.

در پی سومين روز برگزاری مسابقات هلسينکی، تيم آمريکا با ٣ مدال طلا و يک مدال نقره و يک مدال برنز در مکان دوم، و سوئد با دو مدال طلا و يک مدال برنز در مکان سوم است.

XS
SM
MD
LG