لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۸

تهديد الظواهری و پا سخ موکدانه پرزيدنت بوش


پرزيدنت بوش می گويد ، تهديدهای ضبط شده بروی نوار ويدئو از جانب الظواهری، به اين منظوراست که آمريکا را مجبور به خارج کردن نيروهای نظامی خود ازعراق کند و مانع پيشرفت تلاشهای آمريکا در برقراری صلح در خاورميانه شود.

پرزيدنت بوش می گويد: الظّواهری می گويد ، برويد بيرون. امّا همانطور که من به مردم آمريکا گفته ام. افرادی مانند ظواهری از مکتبی پيروی می کنند که تاريک ، تيره ، و ارتجاعی است. اينها ، برای زنان احترامی قائل نيستند و اگر شما نظريه تنگ و تاريک آنها را درباره مذهب نپذيريد شما را در ملا عام به شلاق خواهند بست . اين دين اين آدمها است! اينها تاکتيکهايی هم برای اشاعه نظرات خود دارند.

پرزيدنت بوش می گويد نيروهای آمريکا به حضور خود درخاک عراق تا خاتمه کار، ادامه خواهند داد و زمانی نيروهای نظامی آمريکايی عراق را ترک خواهند کرد که نيروهای عراقی بتوانند بنحو موثری امنيت کشور خود را تامين کنند.

پرزيدنت بوش گفت، نيروهای نظامی آمريکا به حملات تهاجمی در مقابل تروريستهای گروه القاعده که به گفته پرزيدنت بوش عليه کشوری که مصّمم به دفاع از خود است دست می زنند، ادامه خواهند داد. پرزيدنت بوش گفت: ما به مردم آمريکا و کشورهای دوستدار آزادی مديونيم که اين قاتلان را بدست عدالت بسپاريم. آنها تروريست و قاتلند، آنها به خاطر اينکه ما را وادار به عقب نشينی کنند و ديد تاريک خود را به سراسر جهان تحميل کنند مردم بی گناه را به قتل خواهند می رسانند. اين کاری است که اين افراد سعی می کنند انجام دهند و سخنان امروز آقای الظّواهری قطعاً مُويّد نقاطی است که من گفتم.

در نوارهای ويديوئی که از طريق شبکه تلويزيونی ماهواره ای الجزيره پخش شد، گروه تروريستی القاعده مسئوليت بمب گذاری های روز هفتم ژوئيه در لندن را به عهده نگرفت ،امّا ايمن الظّواهری گفت، مقصر اصلی حملات بعدی، تونی بلر ، نخست وزير بريتانيا، خواهد بود. مرد شماره ۲ شبکه تروريستی القاعده گفت، تلفات آمريکايی ها در حمله روز يازدهم ماه سپتامبر سال ۲۰۰۱ ميلادی درشهرهای نيويورک و واشنگتن و سپس درعراق و افغانستان، فقط نقطه آغازين خواهد بود. مگر اينکه سربازان خود را بيرون ببرد..... حمايت خود را از رژيم های فاسد پايان دهد ....و دست از سرقت نفت اعراب بردارد.

XS
SM
MD
LG