لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۴

رافائل پالميرو مصرانه ميگويد عمدأ از استرويد استفاده نکرده است


کميته اصلاح دولت در کنگره آمريکا مشغول بررسی تحريم ورزشی است که عليه رافائل پالميرو بازيکن تيم بالتيمور اوريولز Baltimore Oriols در ليگ اصلی بيسبال مردان آمريکای شمالی اعمال شده است. پالميرو بدليل استفاده از استرويد از شرکت در ١٠مسابقه محروم شده است.

تام ديويس نماينده حزب جمهوريخواه و رئيس کميته و هنری واکسمن نماينده دموکرات و رهبر اقليت، با صدور بيانيه مشترکی خاطر نشان ساخته اند که بر اساس نتيجه تحقيقات کميته ممکن است اقدامات بيشتری در اين زمينه بعمل آيد.

پالميرو طی جلسات استماع ماه مه گذشته آن کميته درباره استرويد در ورزش شهادت داد و گفت او هرگز از استرويد استفاده نکرده است. پالميرو ميگويد تمام اطلاعاتی را که درباره نتايج آزمايش اش درباره استرويد دارد در اختيار قانون گزاران قرار خواهد داد و مصرانه ميگويد عمدأ از اين دارو استفاده نکرده است.

پالميرو که کوبائی تبار است ممکن است با اتهامات ناشی از گواهی دروغ روبرو شود. برخی از گزارشهای نشريات آمريکا حاکی از آن است که نتيجه آزمايش پالميرو نشان داد که او از استرويد قوی Stanzozlol استفاده کرده است و نتيجه مثبت آزمايش او نميتواند در اثر خوردن قرصهای ويتامين و داروهای بدون تجويز پزشک و از اين قبيل باشد.

گرچه پالميرو نخستين بازيکن بيسبال نيست که در آزمايش استفاده از استرويد رد شده است، ولی مشهورترين بازيکن است و بسياری معتقد بودند که بطور يقين نام او در دفتر مشاهير جاودان بيسبال ثبت خواهد شد و دست آوردهای پالميرو در بيسبال بقدری مهم است که در تاريخ بيسبال فقط سه بازيکن ديگر به آن درجات نائل شده اند.

طی جلسات ماه مه کميته اصلاح دولت در کنگره، خوزه کانسه کو بازيکن پيشين ليگ، پالميرو را متهم ساخته بود که زمانی که در تيم تکزاس رنجرز Texas Rangers هم تيم بودند، از استرويد استفاده کرد و افزود نتايج مثبت آزمايش او ممکن است در اثر استفاده از استرويد در گذشته باشد. او گفت استفاده از استرويد طی يک دوره طولانی، و ترکيبی از استرويد ها، سالهای درازی پس از ترک استفاده از آن ها در بدن باقی ميماند.

رافائل پالميرو که مشغول طی کردن دوره تحريم ورزشی است بيش از ١۶٣۰۰۰ دلار حقوق نخواهد گرفت، وجهه ورزشی اش را نيز ممکن است از دست بدهد و برخی از تماشاگران که طی حدود ٢٠ سال گذشته او را بعنوان يک قهرمان تلقی ميکردند آزرده شده اند و ليگ اصلی بيسبال آمريکا نيز در موقعيت سؤال برانگيزی قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG