لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

واکنش پرزيدنت بوش به کشته شدن چهارده آمريکايی در عراق


پرزيدنت بوش روز چهارشنبه درسخنانی در واکنش به کشته شدن چهارده تن از تفنگداران دريائی آمريکا در عراق گفت حمله به نيروهای آمريکا باعث نخواهد شد که آمريکا نيروهای خود را زودتر از موعد لازم از کشورخشونت زده عراق خارج سازد.

پرزيدنت بوش که در جلسه قانونگذاران ايالت تگزاس سخن می گفت، اظهار داشت خشونت های اخيردر عراق نشان می دهد تروريست ها و شورشيان با توسل به شيوه های بی رحمانه، کوشش می کنند آمريکا را وادار به عقب نشينی کنند. پرزيدنت بوش می گويد نيروهای آمريکا در حال برخورد با چالش هستند و تا زمانی که نيروهای امنيتی عراق بهتر توانائی مقابله جوئی با شورش را پيدا نکنند، درعراق باقی خواهند ماند.

اظهارات رئيس جمهوری آمريکا تنها چند ساعت پس از آن مطرح گرديد که انفجار يک بمب کنارجاده در زير يک خودرو زرهی متعلق به تفنگداران دريائی آمريکا در نزديکی شهرحديثه در شمال باختری بغداد، چهارده تن از تفنگداران دريائی و مترجم غير نظامی آن ها را کشت. شش تفنگداردريائی نيزروز دوشنبه در همان منطقه کشته شدند.

درتحولی ديگر، گروه شورشی ارتش انصارالسنه با پخش نواری ويديو از جسد مردی که گلوله آن را سوراخ سوراخ کرده بود، اعلام کرد جسد متعلق به يک تفنگدار دريائی است که در حمله نامشخصی کشته شده است. واحد تفنگداران دريائی آمريکا اعلام کرد در حال بررسی نوار ويديو است.

XS
SM
MD
LG