لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۵

هواپيمائی ارفرانس درباند فرودگاه تورونتو دچار آتش سوزی شد


مقامات کانادا می گويند درجريان لغزش هواپيمای مسافربری شرکت هواپيمائی ارفرانس درباند فرودگاه تورونتو، تلفاتی به بار نيامد. هواپيما که ازپاريس وارد کانادا شده بود، هنگام فرود در فرودگاه پيرسون Pearson تورونتو، براثرشرايط نامساعد جوی دچار لغزش شد و آتش گرفت.

استيو شا Steve Shaw يک مقام تاسيسات فرودگاه بزرگ تورونتو روز سه شنبه به خبرنگاران گفت هواپيمای پرواز شماره ۳۵۸ ارفرانس حدود ۲۰۰ مترازباند فردوگاه منحرف شد.

آقای شاو افزود پيش ازآن که آتش به داخل هواپيما سرايت کند، کليه ۳۰۹ مسافر وسرنشين هواپيما به خارج منتقل شدند، اما به نظرمی رسد ۱۴ نفر زخم هائی سطحی برداشته اند.

دود و شعله های آتش از يک منطقه پردرخت درنزديکی شاهراه ۴۰۱ تورونتو به آسمان بلند بود. مقامات مسئول به دنبال وقوع حادثه، راه های منتهی به محل حادثه را بستند. در حالی که در شاهراه راه بندان ايجاد شده بود، اتومبيل ها ازفاصله فقط چند متری محل حادثه می گذشتند و بخشی از بال هواپيما در ميان درخت ها ديده می شد.

هنوز روشن نيست که چه اتفاقی باعث شد که هواپيمای ايرباس ۳۴۰ نتواند خود را به پايان باند برساند، اما تلويزيون کانادا به نقل ازشاهدان عينی گزارش داد که هواپيما احتمالا با رعد و برق و صاعقه برخورد کرده بود.

XS
SM
MD
LG