لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۳

شصتمين عنوان قهرمانی آندره آغاسی


آندره آغاسی تنيس باز آمريکايی با کسب پيروزی در مسابقات جام مرسدس بنز در لس آنجلس برای شصتمين بار در دوران بازيهای حرفه ايش صاحب عنوان قهرمانی يک تورنمنت تنيس شد. آغاسی ۳۵ ساله، اميددار شماره يک در بازی فينال حريف ۲۲ ساله اش گيلز مولر از لوکزامبورگ را در ستهای پياپی با نتيجه ۵-۷، ۴-۶، مغلوب ساخت.

مسابقه دو بازيکن کمتر از ۹۰ دقيقه بطول کشيد. آغاسی با اين پيروزی در کنار بازيکنان بام آوری چون؛ فرانک پارکر، جيمی کانرز و روی امرسون قرار گرفت که چهار بار صاحب جام قهرمانی اين رويداد شده اند.

آغاسی که ۸ بار عناوين قهرمانی تورنمنت های بزرگ تنيس ( گرند اسلم) را کسب کرده است، در پی دو ماه کناره گيری از صحنه مسابقات بدليل آسيب ديدگی پشت بزمين بازی بازگشت و از نتيجه بازی خود در لس آنجلس بسيار راضی است.

آغاسی در نخستين دور مسابقات تنيس آزاد فرانسه در ماه مه گذشته بدليل آسيب ديدگی پشت شکست خورد و برای دومين سال متوالی نتوانست در ويمبلدون شرکت کند و پيروزی روز گذشته نخستين پيروزی او در يک تورنمنت در يکسال گذشته بود.

آندره آغاسی که تنيس باز شماره شش مردان جهان است از شرکت در تورنمنت لگ ماسون Legg Mason که هفته آينده در شهر واشنگتن برگزار می شود، خودداری کرده است. او می گويد برای آماده شدن جهت شرکت در تنيس آزاد آمريکا که ماه ميلادی آينده برگزار می شود، مسابقات تدارکاتی را با دقت انتخاب می کند.

XS
SM
MD
LG