لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۷

قهرمانی کيم کليسترز در مسابقات تنيس کلاسيک "بانک غرب"


در مسابقات تنيس زنان، کيم کليسترز تنيس باز بلژيکی، عنوان قهرمانی تنيس کلاسيک بانک غرب "Bank of the West" را کسب کرد.

کليسترز در بازی فينال اين رويداد، که در استانفورد در کاليفرنيا برگزار شد، ونوس ويليامز اميددار شماره ۲ از آمريکا را، در ست های پياپی با نتيجه ۶ بر ۲ و ۷ بر ۵ مغلوب ساخت.

کليسترز، اميددار شماره چهار در اين تورنمنت، برای سومين بار صاحب جام قهرمانی اين رويداد شد. او پيشتر در سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ برنده شده بود.

ونوس ويليامز که نخستين بار در سال ۱٩٩٤ و در اين مسابقات، که در آن زمان در اوکلند در کاليفرنيا برگزار ميشد، بعنوان يک تنيس باز حرفه ای بازی کرد. ماه پيش در فينال ويمبلدون هموطنش ليندزی داونپورت را شکست داد و صاحب جام قهرمانی شد. مسابقه دو بازيکن ۲ ساعت و ۴۵ دقيقه بدرازا کشيد که طولانی ترين فينال در تاريخ ويمبلدون بود.

در آخرين رده بندی تنيس بازان، کيم کليسترز تنيس باز بلژيکی، با چهار پله تصاعد در ميان ۱۰ بازيکن برجسته زنان جهان قرار گرفته است. کيم کليسترز در مکان دهم است.

ليندزی داونپورت بازيکن آمريکائی هم جنان در مکان نخست است. ماريا شاراپووا از روسيه در مکان دوم، آميلی مورسمو تنيس باز فراانسوی در مکان سوم و سوتلانا کوزنتسووا بازيکن روسی در مکان چهارم است.

سپس بترتيب جاستين هنن-هاردن تنيس باز بلژيکی، الينا دمنتيووا از روسيه، ونوس ويليامز، سرينا ويليامز، و ناديا پرفوررا از روسيه در مکان های پنجم تا نهم جای گرفتند.

XS
SM
MD
LG