لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۳

جان بولتون بعنوان سفير آمريکا در سازمان ملل متحد منصوب شد


پرزيدنت بوش با استفاده از يک تبصره قانونی، با آغاز تعطيلات تابستانی سنای آمريکا، جان بولتون را به عنوان سفيرآمريکا در سازمان ملل متحد تعيين کرد و بن بست پنج ماهه با قانونگذاران دمکرات را که صلاحيت آقای بولتون را زيرسئوال برده بودند، پايان داد.

پرزيدنت بوش روز دوشنبه در کاخ سفيد به اتفاق آقای بولتون حضور يافت و اعلام کرد وی رهبری مقتدری را درسازمان ملل متحد برقرارخواهد کرد. با اين حال دمکرات های اپوزيسيون تصميم پرزيدنت بوش را که از اختيارات خود به موجب قانون اساسی استفاده کرده و آقای بولتون را در دوره فترت کنگره منصوب داشته است، مورد انتقاد قرار دادند.

آقای بولتون می تواند تا ژانويه سال ۲۰۰۷ که دوره اجلاسيه جديد کنگره کار خود را آغازمی کند، خدمت کند.

برخی ازقانونگذاران دمکرات، ازجمله ادوارد کندی و کريستوفر داد، اظهارداشتند اقدام رئيس جمهوری، اعتبار آقای بولتون را در سازمان ملل متحد بيشتر متزلزل خواهد کرد. دمکرات ها با توجه به ادعاهای مربوط به سوء رفتار آقای بولتون با کارمندان زيردست خود و سوء استفاده ازجزئيات اطلاعاتی، دوبار رای گيری درباره او را به تاخير انداخته بودند.

جمهوری خواهان از انتصاب آقای بولتون استقبال کردند و گفتند که وی اصلاحات مورد نظر در سازمان ملل متحد را به اجرا خواهد گذارد. کوفی عنان دبيرکل سازمان ملل متحد نيز انتصاب آقای بولتون به پست جديد خود را مورد استقبال قرار داد.

XS
SM
MD
LG