لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۴

جريمه ۲۰۹ هزار دلاری هافبک باشگاه فوتبال منچسترسيتی


باشگاه منچسترسيتی در ليگ برتر فوتبال انگليس، جويی بارتون هافبک تيم را بيش از ۲۰۹ هزار دلار جريمه کرده است. دليل اين جريمه سوءرفتار اين بازيکن در جريان سفر اخير تيم منچسترسيتی به کشور تايلند است.

بارتون در هتل محل اقامت تيم در آن سفر، توسط گروهی از هواداران اِوِرتون، تيم ديگر انگليسی تحريک شد و موقع مداخله يا ميانجيگری همتيمی اش، ريچارد دان، با خشم عمل کرد. جويی بارتون جمعه شب از سوی باشگاه از آسيا به انگليس فرستاده شد و برای او جريمه ای معادل درآمد هشت هفتۀ او تعيين شد.

ضمناً فدراسيون بين المللی فوتبال (فيفا)، فدراسيون فوتبال مکزيک را جريمه کرده و اين پس از آن است که ۲ بازيکن مکزيکی متعاقب آزمايش های دوپينگ مثبت، از جام کنفدراسيونها در ماه ميلادی پيش اخراج شدند.

فيفا در بيانيه ای آورده است که فدراسيون فوتبال مکزيک را بدليل آزمايش های مثبت آرون گاليندو و سالوادور کارمونا برای استرويد موسوم به ناندرولون، بيش از ۵۸۳ هزار دلار جريمه کرده است.

آزمايشات توسط فدراسيون فوتبال مکزيک و پيش از شروع تورنمنت جام کنفدراسيونها در تاريخ پانزدهم ماه ژوئن اخير انجام شد ولی اين ۲ بازيکن تا ۲۲ ژوئن اخراج نشدند و آنهم پس از شرکت بازيکنان در بازيهای تيم ملی فوتبال مکزيک در برابر ژاپن و برزيل بود که مکزيک با نتيجۀ ۲ بر ۱ ژاپن را شکست داد و ۱ به صفر برزيل را مغلوب کرد. مکزيک نهايتاً در جام کنفدراسيونها در دور نيمه نهايی روی ضربات پنالتی به آرژانتين باخت.

XS
SM
MD
LG