لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۱

پليس بريتانيا پنج مرد ديگر مورد ظنّ را به استناد قانون ضد تروريسم توقيف کرده است


پليس بريتانيا پنج مرد را به استناد قانون ضد تروريسم در جريان سه عمليات جداگانه در نزديکی لندن، و شهر بيرمنگهام توقيف کرده است.

پليس ميگويد يک مرد را امروز در فرودگاه Luton در شمال لندن، در حاليکه آماده ميشد سوار هواپيمائی شود که راهی شهر Nimes در جنوب فرانسه بود توقيف کرده است.

در همين حال يک سخنگوی پليس از توقيف جداگانه چهار مرد ديگر در شهر بيرمنگهام در ارتباط با تلاش نافرجام هفته گذشته برای بمب گذاری در شبکه حمل و نقل عمومی لندن خبر داد.

توقيف سه نفر از مردان، در يک محل و همزمان انجام گرفت. و نفر چهارم نيز ، در نقطه ای ديگر و با استفاده از سلاحی توقيف شد که شليک آن هدف را ميخکوب ميکند. شبکه های تلويزيونی اين مرد را ياسين حسن عمر معرفی کرده اند اما پليس تاکنون هويت را اعلام نکرده است.

پليس ميگويد بسته ای مشکوک را پيدا کرد که منجر به تخليه سکنه محل و توقيف نفر چهارم شد .

وسائل ارتباط جمعی بريتانيا ميگويند اين مرد ممکن است يکی از چهار مرد مورد ظنّ در اقدام هفته گذشته برای بمب گذاری در سه ايستگاه مترو و يک اتوبوس لندن باشد.

دو هفته قبل از آن، در روز هفته ژوئيه، پنجاه و شش نفر، از جمله چهار بمب گذار انتحاری ، در سه ايستگاه مترو و يک اتوبوس را در پايتخت بريتانيا درهم کوبيد ، کشته شدند.

XS
SM
MD
LG