لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۰

مايکل فلپس به مدال طلای شنای آزاد ٢٠٠ متر دست يافت


در يازدهمين دور مسابقات قهرمانی جهانی شنا که در مونترال در کانادا در جريان است شناگران آمريکائی به پيروزی نائل شدند.

مايکل فلپس شناگر آمريکائی صاحب مدال طلای شنای آزاد مردان در مسافت ٢٠٠ متر شد.فلپس که در المپيک تابستان گذشته در آتن شش مدال طلا بگردن آويخت مسير ٢٠٠ متر مسابقه را در ١ دقيقه ٢۰/۴۵ ثانيه شنا کرد که بهترين رکورد برای خود او در اين رشته است. جالب اين که شناگر قهرمان در نخستين روز برگزاری مسابقات در کانادا نتوانست به شنای آزاد ۴۰۰ متر راه يابد، و در همان حال مدال طلای شنای آزاد امدادی ۴ در ١٠٠ متر را کسب کرد.

شناگر ٢٠ساله در حال حاضر با اختلاف ۹۴صدم ثانيه در مجموع امتيازات از گرانت-هکت شتاگر استراليائی پيشی گرفته است. هکت که بهترين شناگر جهان در شنای آزاد در مسافات طولانی است، با طی مسير مسابقه در ١ دقيقه و ۱۴/۴۶ ثانيه به مدال نقره دست يافت.

هکت باين ترتيب در مجموع با کسب ۱۴ مدال که شامل طلای شنای آزاد ۴۰۰ متر در روز يکشنبه گذشته ميشد، دارای بيشترين تعداد مدالها در تاريخ برگزاری مسابقات قهرمانی جهانی است.

در کرال پشت مردان در مسافت ١۰۰ متر دو شناگر ديگر آمريکائی پيشتاز شدند. آرون پيرسول با طی مسير مسابقه در ۶۲/۵۳ ثانيه مدال طلا، و راندال بال با طی مسافت مسابقه در ۰۲/۵۴ ثانيه مدال نقره اين رويداد را کسب کرد.

در اين حال در شنای زنان، کيت زيگلار که هفده سال دارد، مدال طلای شنای آزاد در مسافت ۱۵۰۰ متر را بگردن آويخت. زيگلار مسير مسابقه را در ۱۶ دقيقه و ۴۱ صدم ثانيه شنا کرد. اين رويداد در سال ٢٠٠١ به رويدادهای مسابقات جهانی افزوده شد و زيگلار سومين شناگری است که مدال اين رشته را کسب کرده است .

ليزال جونز شناگر استراليائی مدال طلای کرال سينه در مسافت ١۰۰ متر را با شنا کردن مسير مسابقه دريک دقيقه و ۲۶/۶ ثانيه کسب کرد.

XS
SM
MD
LG