لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۹

يکی از توقيف شدگان در عمليات امروز پليس بريتانيا ممکن است بمب گذار هفته پيش باشد


پليس بريتانيا يکی از چهار مردی را که مظنون به دست داشتن در بمب گذاری های هفته گذشته در ايستگاه های مترو لندن و يک اتوبوس شهری هستند، بازداشت کرد.

پيتر کلارک رئيس واحد پليس ضد تروريسم لندن می گويد ياسين حسن عمر در نخستين ساعت های بامداد چهارشنبه در بيرمنگهام بازداشت شد.

پليس می گويد هنگامی که آقای عمر در برابر بازداشت خود مقاومت به خرج داد، پليس ناگزير از استفاده از يک اسلحه بيهوش کننده شد. آقای عمر متعاقبا برای بازجوئی به لندن اعزام شد.

آقای عمر، شهروند سوماليائی که از سال ١٩٩٢ تاکنون در بريتانيا اقامت دارد، متهم است که به دنبال کوشش نافرجام خود برای انفجار يک بمب مخفی در ايستگاه خيابان وارن لندن در روز ۲۱ ژوئيه، از ايستگاه فرار کرد.

پليس هم اکنون در جستجوی سه مظنون ديگر در اين حمله نافرجام است. نام يکی از اين سه نفر، مختار سعيد ابراهيم اعلام شده است.

پليس همچنين عکس ديگری را از يکی ديگر از مظنونانی که هويت آن ها فاش نشده است و به وسيله يک دوربين امنيتی برداشته شده است، منتشرکرد. عکس جديد، مظنون را در حالی که جليقه سفيدی برتن دارد و سوار يک اتوبوس است، نشان می دهد. عکس ديگری از همين فرد که پيش از آن در يک ايستگاه مترو برداشته شده بود، او را با يک پيراهن آبی تيره نشان می دهد.

پليس از هرکس که پيراهن آبی را که به احتمال قوی به گوشه ای پرتاب شده بود، ديده و يا برداشته باشد خواسته است با پليس تماس بگيرد.

XS
SM
MD
LG