لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۰

Editorial: U.S. AND EUROPE SAY NO TO IRANIAN NUKES


نمايندگان 3 کشور فرانسه، آلمان و بريتانيا در حال تهيه و تنظم پيشنهادهائی در زمينه برنامه هسته ای ايران هستند. سه کشور اروپائی طرحهای خود را در ظرف چند هفته آينده به دولت ايران تسليم خواهند کرد. پيشنهادهای سه دولت اروپائی متضمن امتيازات بازرگانی و ساير مشوقها است و هدف آنها ممانعت از دستيابی رژيم ملايان ايران به آن دسته از دانش ها و فنآوريهای اتمی است که توليد اسلحه اتمی را امکان پذير می سازد.

ژاک شيراک رئيس جمهوری فرانسه در مصاحبه ای با يکی از روزنامه ها می گويد: امکان اينکه ايران خود را مجهز به سلاح اتمی سازد مساله ای است که برای فرانسه و شرکاء فرانسه و تمام جهان غير قابل قبول خواهد بود. رئيس جمهوری فرانسه می افزايد ما از ايران موکداً می خواهيم ضمانت های ملموس ارائه کند که برنامه هسته ای ايران منحصر به مقاصد مسالمت آميز و غير نظامی خواهد بود.

رئيس جمهوری فرانسه می گويد: در صورتيکه چنين امری امکانپذيرنباشد... در اين صورت رسيدگی به پرونده ايران الزاماً به شورای امنيت سازمان ملل متحد ارجاع خواهد شد. پرزيدنت جرج دابليو بوش رئيس جمهوری آمريکا می گويد آمريکا و اتحاديه اروپا در مورد برنامه های هسته ای ايران وحدت نظر دارند. رئيس جمهوری آمريکا می گويد: ما به همکاريهای خود با بريتانيای کبير، فرانسه و آلمان ادامه خواهيم داد تا متحداً برای ايران پيام منسجم، شفاف و واحدی ارسال کنيم که بگويد توليد سلاح اتمی غير قابل قبول است.

علاوه بر اين به گفته رئيس جمهوری آمريکا هر جريانی که توليد سلاح اتمی را برای ايران امکانپذير سازد نيزغير قابل قبول است. اسکات مک کله لن سخنگوی کاخ سفيد می گويد کوششی که برای ممانعت دولت ايران در جهت توليد سلاح هسته ای صورت می پذيرد بمعنای ضديت با مردم ايران نيست. سخنگو می گويد: اين موضوع ربطی به حقوق مردم ايران ندارد. مردم ايران از اکثر حقوق و مواهب خود محرومند. آنچه که مورد نظر ما است... آن معدود انتخاب نا شده ای است که بر کشور ايران حکومت می کنند. اين رژيمی است که بدليل اعمال و اقدامات خود نگرانيهای فراوانی بوجود آورده است.

سخنگوی کاخ سفيد می افزايد: اين همان رژيمی است که در کار اختفا و پنهان کردن فعاليتهای اتمی خود از چشم جامعه بين المللی سابقه ای طولانی دارد و نيز در کار تخلف از تعهدات بين المللی خويش دارای سابقه درازی است. در اين صورت جای تعجب نيست که اقدامات رژيم توليد نگرانی کند. سخنگو می افزايد: نگرانی جامعه ين المللی اينست که آن معدود انتخاب ناشده حاکم در صددند تحت پوشش برنامه غير نظامی اسلحه اتمی توليد کنند. بنا بر تازه ترين گزارش وزارت امور خارجه آمريکا رژيم ملايان ايران فعال ترين بانی و حامی تروريسم است.

پرزيدنت بوش رئيس جمهوری آمريکا می گويد: دستيابی يک چنين کشوری به تسليحات اتمی عامل بی ثباتی و غير قابل تحمل خواهد بود.

XS
SM
MD
LG