لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۷

دو رکورد جديد در مسابقات شنای قهرمانی جهانی


در يازدهمين دور مسابقات قهرمانی جهانی شنا که در مونترال در کانادا در جريان است، جسيکا هاردی شناگر آمريکايی و رونالد شومن شناگر اهل آفريقای جنوبی رکوردهای جهانی تازه ای بجای گذاشتند.

جسيکا که ۱۸ سال دارد در مرحله نيمه نهايی کرال سينه زنان در مسافت ۱۰۰ متر با شنا کردن مسير مسابقه در يک دقيقه و ۶ ثانيه ۲۰ صدم ثانيه، رکورد قبلی را که در مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۰۳ در بارسلونی اسپانيا و توسط ليزل جونز شناگر استراليايی بجای گذاشته شده بود، با اختلاف ۱۷ صدم ثانيه شکست. جسيکا گفت هيچ انتظار نداشت که مسابقه را با آن سرعت شنا کند و طی مسابقه نمی دانست که در حال بجای گذاشتن رکورد تازه ای است.

رونالد شومن شناگر پر سابقه آفريقای جنوبی که پيشتر مدالهای طلا ، نقره و برنز مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۰۱ را بگردن آويخت، رکورد جهانی خودش را در شنای پروانه مردان در مسافت ۵۰ متر شکست. شومن در مرحله نيمه نهايی مسير مسابقه را در ۲۲.۹۶ ثانيه شنا کرد. او پيشتر در روز يکشنبه گذشته با شنا کردن مسير مسابقه در ۲۳.۰۱ ثانيه رکوردساز شده بود.

هنرنمائی اين دو شناگر، حضور مايکل فلپس شناگر قهرمان آمريکايی در المپيک آتن را تحت شعاع قرار داد که در مرحله نيمه نهايی شنای آزاد مردان در مسافت ۲۰۰ متر با زمان يک دقيقه و ۴۶ ثانيه و ۳۳ صدم ثانيه پيشتاز شد.

XS
SM
MD
LG