لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۴

لنس آرمسترانگ همچنان پيشتاز مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه


در هيجدهمين مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه Tour De France ، مارکوس سرانو دوچرخه سوار اسپانيايی برنده شد، ولی لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی در رده بندی مجموع امتيازات همچنان پيشتاز است.

سرانو مسير ۱۸۹ کيلومتر مسابقه را در ۴ ساعت و ۳۷ دقيقه و ۳۶ ثانيه راند. سدريک واسو دوچرخه سوار فرانسوی با اختلاف ۲۷ ثانيه و اکسل مرکی دوچرخه سوار بلژيکی همزمان به پايان مسير مسابقه رسيدند.

سرانو که در پايان آخرين سربالائی بسيار دشوار مسير مسابقه پيشتاز شد، يکی از ۱۰ دوچرخه سواری بود که گروه دوچرخه سواران شامل آرمسترانگ را پشت سر نهادند. آرمسترانگ همراه با گروه که از جمله حريفان اصلی او يان اولريخ دوچرخه سوار آلمانی و ايوان باسو بودند، با اختلاف ۱۱ دقيقه و ۱۸ ثانيه بپايان مسير مسابقه رسيد.

آرمسترانگ که در صدد است برای هفتمين بار پياپی صاحب جام قهرمانی اين رويداد شود، در حال حاضر در رده بندی مجموع امتيازات با ۷۷ ساعت و ۴۴ دقيقه ۴۴ ثانيه در مکان نخست است. ايوان باسو با اختلاف ۲ دقيقه و ۴۶ ثانيه در مکان دوم و ميکائيل راسموسن با اختلاف ۳ دقيقه ۴۶ ثانيه در مکان سوم است.

در حاليکه سه مرحله بيش از مجموه ۲۱ مرحله مسابقات امسال که مسافت حدود ۳۶۰۸ کيلومتر را در بر ميگيرد باقيمانده است، چنين بنظر می رسد که آرمسترانگ با کسب عنوان قهرمانی برای هفتمين بار پياپی، نام خود را در تاريخ برگزاری اين رويداد ثبت خواهد کرد.

نوزدهمين مرحله مسابقات در مسافت ۱۵۳ کيلومتر برگزار خواهد شد. اين مسابقات در ۲۴ ژوئيه در پاريس بپايان می رسد.

XS
SM
MD
LG