لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۵

آخرين رده بندی فيفا، ايران در مکان پانزدهم جهان


در آخرين رده بندی تيمهای فوتبال مردان جهان که از سوی FIFA فدراسيون بين المللی فوتبال تهيه می شود، تيمهای آلمان و آمريکا بيشترين درجات تصاعد را دارند.

تيم آلمان با هنرنمائی قابل توجه در مسابقات اخير جام کنفدراسيون ها که در آن کشور برگزار شد، با ۱۰ پله ترقی در مکان يازدهم رده بندی تيمهای جهان قرار گرفت. در حاليکه تيم آمريکا با ۴ پله جهش در مکان ششم جای گرفته است که بالاترين مکان آن در اين رده بندی در تاريخ تيم است. تيم آمريکا با نمايش بازيهای خوب در مسابقات جام طلائی کنفراسيون فوتبال کشورهای آمريکای شمالی، مرکزی و حوزه دريای کارائيب CONCACAF در رده بندی فيفا صعود کرده است.

در اين حال تيم ملی فوتبال ايران نيز با ۷۱۱ امتياز با ۲ پله ترقی در مقايسه با ماه گذشته در رده بندی فيفا همراه با تيم ايرلند در مکان پانزدهم قرار گرفته است که بالاترين مکان تيم ايران در اين رده بندی از سال ۱۹۹۳ و ايجاد سيستم رده بندی فيفا است.

تيم برزيل همچنان در مکان نخست باقيمانده است. تيمهای آرژانتين و هلند هريک با يک درجه تصاعد در مکانهای دوم و سوم هستند. جمهوری چک با دو درجه تنزل در مکان چهارم و مکزيک با يک درجه تصاعد در مکان پنجم است، آمريکا ششم، فرانسه با دو درجه تنزل هفتم، انگلستان با يک درجه تنزل در مکان هشتم، اسپانيا با يک درجه تصاعد نهم و پرتغال با دو درجه تنزل در مکان دهم است.

XS
SM
MD
LG