لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۰

اسکار پرئيرو برنده مرحله شانزدهم مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه


روز سه شنبه در شانزدهمين مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسهTour De France ، اسکار پرئيرو دوچرخه سوار اسپانيايی برنده شد. ولی، لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی کماکان در مجموع امتيازات نفر اول و پيراهن زرد را بتن دارد.

اسکار پرئيرو با پشت سر گذاشتن سه دوچرخه سوار ديگر در کيلومتر آخر مسير مسابقه به پيروزی اين مرحله بسيار سخت ۱۸۰.۵ کيلومتری، در زمان ۴ ساعت و ۳۸ دقيقه و ۴۰ ثانيه دست يافت. خابير زانديو هموطن پرئيرو، دومين نفری بود که از خط پايان گذشت. در حاليکه ادی مازولينی دوچرخه سوار ايتاليايی نفر سوم شد.

نخستين پنج دوچرخه سواری که از خط پايان گذشتند، امتياز زمانی برابر گرفتند. لنس آرمسترانگ سه مرحله آخر مسابقات که از ميان کوههای پيرنيس می گذرد را با گروه اصلی از خط پايانی گذشت، او با ۳ دقيقه و ۲۴ ثانيه اختلاف با اسکار پرئيرو، در مکان سی و ششم بود.

لنس آرمسترانگ شش بار قهرمان رويداد، با اختلاف ۲ دقيقه و ۴۶ ثانيه در مجموع امتيازات از ايوان باسو دوچرخه سوار ايتاليايی، همچنان پيشتاز است، در حاليکه ميکائيل راسموسن دوچرخه سوار دانمارکی با ۳ دقيقه و ۹ ثانيه اختلاف با آرمسترانگ در مکان سوم جای دارد.

يان اولريخ دوچرخه سوار آلمانی و رقيب اصلی آرمسترانگ با ۶ دقيقه اختلاف در مکان چهارم قرار دارد.

XS
SM
MD
LG