لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۴

بريتانيا توقيف يک مظنون در مصر را در ارتباط با  بمب گذاريهای لندن پيگيری ميکند 


مقامات بريتانيائی ميگويند گزارشهائی را دريافت کرده اند که از توقيف يک مظنون در مصر در ارتباط با بمب گذاريهای انتحاری منجر به کشته شدن دست کم پنجاه و چهار نفر در لندن حکايت دارد.

يک سخنگوی پليس گفت مقامات سرگرم بررسی گزارشها هستند.وی توضيح بيشتری نداد.

قبلا شبکه تلويزيونی ای بی سی آمريکاگزارش داده بود مقامات مصری ديشب يک شيميست سی و سه ساله تحصيل کرده در آمريکارا، بنام Magdy Elnashar که معتقدند در بمب گذاريها نقش داشته ، توقيف کرده اند.

مقامات بريتانيائی در سطحی جهانی دنبال مظنونی بودند که به گفته آنها دو هفته قبل از بمب گذاريها، بريتانيا را ترک کرده بود. مقامات بريتانيائی که در آغاز حدس ميزدند حملات با استفاده از مواد منفجره ای قوی و حساس انجام گرفته است اکنون ميگويند بمب ها دست ساز بوده است.

وسائل ارتباط جمعی بريتانيا ميگويند تفتيش خانه يکی از بمب گذاران به کشف مواد منفجره ای منجر شد که با مواد منفجره کشف شده در کفش ريچارد ريد، عُمّال القاعده، موسوم به بمب گذار کفشی، که ميخواست يک هواپيمای مسافربری را در اواخر سال ۲۰۰۱ منفجر کند شباهت دارد.

در همين حال مقامات بريتانيائی ميگويند جستجو برای يافتن يک بريتانيائی پاکستانی تبار که تصور ميرود طراح حملات بوده است ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG