لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

مقامات مسئول قصد ندارند اکبرگنجی روزنامه نگار زندانی را آزاد کنند


يک مقام قوه قضائيه ايران می گويد مقامات مسئول قصد ندارند اکبر گنجی روزنامه نگار زندانی را آزاد کنند. پرزيدنت بوش رئيس جمهوری آمريکا روز سه شنبه خواستار آزادی فوری آقای گنجی شده بود.

محمد سالارکيا معاون رئيس دادگستری تهران روز پنجشنبه در مصاحبه ای با خبرگزاری رسمی ايرنا گفت آقای گنجی که هم اکنون به عنوان اعتراض به شرايط زندان در اعتصاب غذا به سر می برد، تحت مراقبت های ويژه پزشکی قرار دارد.

آقای سالارکيا گفت دولت نمی تواند هرزندانی را که دست به اعتصاب غذا بزند، آزاد کند. معاون رئيس دادگستری تهران افزود هنوز شش تا هفت ماه به پايان دوره زندان آقای گنجی باقی مانده است.

هواداران اکبرگنجی می گويند سلامت وی در زندان درخطر است. آقای گنجی به علت انتشار مقالاتی که طی آن مقامات بلند پايه جمهوری اسلامی ايران را به قتل و ناپديد شدن فعالان اپوزيسيون مرتبط دانسته بود، درحال گذراندن يک دوره محکوميت شش ساله در زندان است.

در همين حال به دنبال انتشار اين گزارش ها که پليس تظاهرکنندگانی را که روز سه شنبه برای اعلام حمايت از اکبر گنجی دست به تظاهرات زده بودند مضروب ساخته است، وزارت خارجه آمريکا از دولت ايران خواست از خود خويشتنداری نشان دهد.

XS
SM
MD
LG