لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۸

دوازدهمين مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه


روز پنجشنبه در دوازدهمين مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه Tour De France که مقارن با روز باستيل، تعطيل ملی فرانسه برگزار شد، دوچرخه سوار فرانسوی ديويد مونکاتی به پيروزی نائل شد. لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی در مجموع امتيازات همچنان در مکان نخست است.

مونکانتی مسير ۱۸۷ کيلومتر مسابقه را در ۴ ساعت و ۲۰ دقيقه ۶۶ ثانيه راند. در تاريخ برگزاری مسابقات او پانزدهمين دوچرخه سوار فرانسوی است که در روز باستيل در يک مرحله مسلبقات برنده شده است. سندی کاسار ديگر دوچرخه سوار فرانسوی با اختلاف ۵۷ ثانيه از او بپايان مسير مسابقه رسيد و انجل ويسيسو دوچرخه سوار اسپانيايی سومين دوچرخه سواری بود که از خط پايان گذر کرد.

لنس آرمسترانگ با گروهی از دوچرخه سواران با اختلاف ۱۵ دقيقه و ۳۳ ثانيه از مونکاتی مسير مسابقه را بپايان رساند. وی که در تلاش است برای هفتمين بار پياپی صاحب جام قهرمانی اين رويداد شود، در رده بندی مجموع امتيازات با اختلاف ۳۸ ثانيه برتر از ميکائيل راسموسن دوچرخه سوار هلندی قرار دارد.

در اين حال مانوئل بلترن همتيمی اسپانيايی آرمسترانگ در تيم ديسکاوری چانل در اوايل مسير مسابقه افتاد. او دوباره سوار دوچرخه اش شد و به مسابقه ادامه داد، ولی مجبور شد تحت مراقبت های پزشکی قرار بگيرد و سپس از دور مسابقات خارج شد.

بلترن ۳۴ ساله در پيمودن مراحل کوهستانی مسابقه مهارت دارد و يکی از اعضای تيم برنده آرمسترانگ در سال ۲۰۰۳ بود و در حاليکه دوچرخه سواران در طی مسير مسابقه به ارتفاعات کوههای پيرنيس نزديک می شوند، جای او در تيم ديسکاوری خالی خواهد بود.

XS
SM
MD
LG