لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۳

دوچرخه سوار قزاق پيشتاز مرحله يازدهم مسابقات تور فرانسه شد


روز چهارشنبه در يازدهمين مرحله مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه Tour De France ، الکساندر وينوکوروف دوچرخه سوار قزاق پيشتاز شد، ولی لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار امريکايی در مجموع امتيازات همچنان پيشتاز است.

وينوکوروف مسير ۱۷۳ کيلومتر مسابقه را در ۴ ساعت و ۴۷ دقيقه و ۳۸ ثانيه راند. اين دومين پيروزی دوچرخه سوار قزاق در پنج سال گذشته در يکی از مراحل مسابقات بود. او نخستين بار در سال ۲۰۰۳ در يکی از مراحل اين رويداد برنده شد.

وينوکوروف روز چهارشنبه در آخرين سربالائی از مجموع سه سربالائی مسير مسابقه که در ارتفاع ۸۶۷۷ پا از سطح دريا مرتفع ترين سربالائی در مسير مسابقات امسال است، پيشتاز شد. سانتياگو بوترو دوچرخه سوار کلمبيائی با اختلاف يک ثانيه از او بپايان مسير مسابقه رسيد و لنس آرمسترانگ که در تلاش است برای هفتمين بار پياپی جام قهرمانی اين رويداد را کسب کند، در ميان گروه دوچرخه سوارانی بود که با اختلاف يک ثانيه و پانزده صدم ثانيه مسير مسابقه را بپايان رساندند.

آرمسترانگ در حال حاضر با ۴۱ ساعت و ۵۹ دقيقه و ۵۷ ثانيه در رده بندی مجموع امتيازات در مکان نخست است. ميکائيل راسموسن دوچرخه سوار دانمارکی با اختلاف ۳۸ ثانيه در مکان دوم و کريستوف مورو دوچرخه سوار فرانسوی با اختلاف ۲ دقيقه و ۳۴ ثانيه در مکان سوم است.

روز پنجشنبه دوازدهمين مرحله مسابقات در مسافت ۱۸۷ کيلومتر برگزار می شود.

در گزارش ديگر، بگفته پليس و مقامات اداره گمرک فرانسه، داريو فريگو دوچرخه سوار ايتاليائی تيم فاسو بورتلو ، امروز در هتل محل اقامت تيم بازداشت شد. فريگو در پی کشف مواد توانبخش غيرمجاز، هورمون EPO در اتومبيل همسر او در گذرگاهی در آلبرت ويل فرانسه بازداشت شد.

فريگو طی برگزاری مسابقات ۲۰۰۱ دور ايتاليا، در پی کشف داروهای توانبخش در اطاق هتل مسکونيش مجبور شد از دور آن مسابقات خارج شود. او پيشتر عناوين قهرمانی مسابقات دوچرخه سواری پاريس – نيس، و روماندی را کسب کرده بود.

XS
SM
MD
LG