لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۸

آرمسترانگ پيروز دهمين مرحله مسابقات تور فرانسه


در مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه Tour De France ، لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی بار ديگر در رده بندی مجموع امتيازات پيشتاز شده است. آرمسترانگ در دهمين مرحله مسابقات در روز سه شنبه که در مسير دشوار سربالائی در مسافت ۱۸۱ کيلومتر برگزار شد، مسير مسابقه را به آسانی بپايان رساند. در حاليکه يان اولريخ قهرمان سال ۱۹۹۷ و رقيب اصلی او از آلمان و ساير حريفانش بزحمت در پی او رکاب می زدند. در آغاز قرار بود مسير مسابقه ۱۹۲.۵ کيلومتر باشد، ولی کوتاهتر شد.

در دهمين مرحله مسابقات الياندرو والورده که از حريفان آرمسترانگ تلقی نمی شود درست در نزديکی پايان مسير مسابقه سريعتر از آرمسترانگ از خط پايان گذشت. دو دوچرخه سوار مسير مسابقه را در ۴ ساعت و ۵۰ دقيقه و ۳۵ ثانيه بپايان رساندند. ميکائيل راسموسن دوچرخه سوار دانمارکی که در نهمين مرحله مسابقات پيشتاز شد، سومين دوچرخه سواری بود که از خط پايان گذشت.

در حال حاضر در رده بندی مجموع امتيازات، لنس آرمسترانگ با ۳۷ ساعت و ۱۱ دقيقه و ۴ ثانيه در مکان نخست، ميکائيل راسموسن با اختلاف ۳۸ ثانيه در مکان دوم و ايوان باسو دوچرخه سوار ايتاليايی با اختلاف ۲ دقيقه و ۴۰ ثانيه از آرمسترانگ در مکان سوم است.

دهمين مرحله مسابقات نخستين مرحله کوهستانی در مسير مسابقات امسال بود که آرمسترانگ در پيمودن آن ماهر است. مسابقه بدليل اعتراض کشاورزان خمشگين در دامنه کوههای آلپ بدليل حملات اخير گرگها به گوسفندان و گله های آنان، با ۴۰ دقيقه تأخير آغاز شد.

آرمسترانگ که اهل تکزاس است و با تيم ديسکاوری چانل ميراند پيشتر شش بار پياپی صاحب جام قهرمانی شد و از اين لحاظ در تاريخ برگزاری مسابقات رکوردار است. او در تلاش است که برای هفتمين بار پياپی و آخرين بار عنوان قهرمانی اين رويداد را کسب کند.

آرمسترانگ گفته است که اين آخرين حضور او در Tour De France است که ۲۴ ژوئيه بپايان می رسد.

XS
SM
MD
LG