لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۲

بمب گذاران انتحاری متروی لندن بريتانيائی های پاکستانی تبار بودند


پليس در جستجوی طراح احتمالی بمب گذاريهای انتحاری هفته گذشته در شبکه حمل و نقل عمومی لندن است.

مقامات معتقدند چهار بمب گذار، حملاتی را که به کشته شدن دست کم پنجاه و دو نفر منجر شد ، انجام دادند. پليس رسما هويت آنها را اعلام نکرده است اما در گزارشهای خبری دست کم سه نفر از آنها بريتانيائی های پاکستانی تبار ، نوزده تا سی ساله ، معرفی شده اند.

پليس ميگويد قطعات بدن، ومدارک و لوازم شخصی بمب گذاران را در صحنه های انفجار پيدا کرده است . پليس همچنين ويديوی ورود آنها را به ايستگاه مترو پيدا کرده است.

سه نفر از بمب گذاران در ناحيه شمالی يورکشاير زندگی ميکردند. چارلز کلارک، وزير کشور بريتانيا امروز به خبرنگاران گفت مهاجمين ممکن است در ناحيه ای وسيع تر فعاليت ميکرده اند.

آقای کلارک که در بروکسل صحبت ميکرد از اتحاديه اروپا خواستار تصويب فوری تدابير جديد ضد تروريسم برای مقابله با حملات احتمالی جديد شد.

مقامات حدس ميزنند که بمب گذاران ممکن است ناظران و کارشناسانی داشته اند که هنوز هم در بريتانيا هستند. پليس در تفتيش ديروز خود از شش خانه در شهر ليدز موفق به کشف يک کارگاه بمب سازی شد.

تونی بلر، نخست وزير بريتانيا امروز از مردم آن کشور خواست در واکنش به بمب گذاريها خويشتن داری بخرج دهند و حملات عليه مسلمانان بريتانيائی را تقبيح کرد.

XS
SM
MD
LG