لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۴

انفجار در يک بازار شلوغ در شهری ساحلی در اسرائيل


در يک حمله انتحاری در برابر يک مجتمع فروشگاه های شهر نتانيو در اسرائيل که حمله کننده طی آن خود را منفجر کرد، دو اسرائيلی جان خود را از دست دادند و حدود ۳۰ نفر مجروح شدند.

سازمان ستيزه جوی فلسطينی جهاد اسلامی مسئوليت اين حمله را که روز سه شنبه روی داد، برعهده گرفت. حمله کننده که جوان ۱۸ ساله ای از شمال کرانه باختری رود اردن بود، به تازگی از دبيرستان فارغ التحصيل شده بود.

محمود عباس، رئيس حکومت خود گردان فلسطينی اين بمب گذاری را به عنوان يک حمله تروريستی محکوم کرد و گفت هيچ فلسطينی وطن پرستی تنها چند هفته پش از خروج اسرائيل از نوار غزه که قرار است ماه آينده به مورد اجرا در آيد مرتکب چنين عملی نمی شود. کاخ سفيد نيز اين حمله را محکوم کرد.

در تحولی ديگر، رئيس ستاد ارتش اسرائيل به نيروها و افسران اسرائيلی هشدار داد عليه هر سربازی که نسبت به دستورات مربوط به تخليه شهرک های يهودی نشين در نوار غزه نافرمانی کند، اقدامات شديدی به مورد اجرا گذارده خواهد شد.

ژنرال دن هالوتز، رئيس ستاد ارتش اسرائيل روز سه شنبه اظهار داشت ۳۰ سرباز که حاضر به شرکت در طرح خروج اسرائيل از نوار غزه در نيمه ماه اوت آينده نشده بودند، مورد تنبيه انضباطی قرار گرفتند.

XS
SM
MD
LG