لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۷

پيراهن زرد پيشتاز تور فرانسه بر تن دوچرخه سوار آلمانی  


در مسابقات دوچرخه سواری تور فرانسه Tour De France ، روز دوشنبه روز استراحت دوچرخه سواران است و روز سه شنبه دهمين مرحله مسابقات در مسافت ۱۹۲.۵ کيلومتر برگزار می شود که شامل يک سربالائی درجه ۲ در اصطلاح دوچرخه سواری است و نخستين مسير سربالائی در طی مسابقات تلقی می شود.

در حال حاضر در رده بندی مجموع امتيازات ينس فويگت دوچرخه سوار آلمانی که با تيم دانمارکی CSC ميراند با ۳۲ ساعت و ۱۸ دقيقه و ۲۳ ثانيه در مکان نخست جای دارد. کريستوف مورو دوچرخه سوار فرانسوی تيم A.C آنکشور با اختلاف يک دقيقه و ۵۰ ثانيه در مکان دوم و لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار آمريکايی تيم ديسکاوری چانل با اختلاف ۲ دقيقه و ۱۸ ثانيه در مکان سوم است.

آرمسترانگ که در تلاش است برای هفتمين بار پياپی جام قهرمانی اين پرارزشترين رويداد دوچرخه سواری را کسب کند، در نهمين مرحله مسابقات پيراهن ژرسه زرد دوچرخه سوار پيشتاز در مجموع امتيازات را از تن درآورد ولی خود او گفت در اين مرحله از مسابقات پوشيدن اين پيراهن مهم نيست و بايد آن را در مراحل مسابقات در دامنه کوههای آلپ و پيرنيس و در پايان مسير مسابقه بپوشد.

در نهمين مرحله مسابقات ميکائيل راسموسن دوچرخه سوار دانمارکی برنده شد. يان اولريخ قهرمان آلمانی سال ۱۹۹۷ در مسير سراشيبی مسابقه از دوچرخه افتاد و دنده اش آسيب ديد، ولی عکسبرداری با اشعه ايکس نشان داد که می تواند به مسابقه ادامه دهد.

XS
SM
MD
LG