لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۶

طالبان ۶ پليس افغان را دريک  شبيخون مرگبار سر بريد


مقامات افغان از کشته شدن ۱۰ پليس در شبيخون شورشيان طالبان خبر داده اند. اين مقامات امروز گفتند يک کاروان پليس اواخر وقت شنبه در جريان يک گشت زنی معمول در ولايت هلمند در نزديکی مرز پاکستان مورد حمله قرار گرفت. به گفته مقامات، بعضی از قربانيان در جريان تيراندازی کشته شدند اما شورشيان شش نفر از ماموران پليس را پس از اسارت، گردن زدند.

اين حمله يک روز پس آن رخ داد که يک سخنگوی طالبان مدعی شد شورشيان يک کماندوی واحد عمليات ويژه از نيروی دريائی آمريکا را، که از بيست و هشتم ژوئيه در کوهستانهای ولايت شرقی کُنار ناپديد شده است ، سر بريده اند. ارتش آمريکا اين ادعا را قبول ندارد و ميگويد به جستجو برای پيدا کردن او ادامه ميدهد.

در همين حال در کابل دست کم يک راکت در نزديکی محوطه سفارت آمريکا و قرارگاه صلحبانان ناتو که بشدت از آن ها محافظت ميشود منفجر شد که خساراتی ببار آورد اما تلفاتی نداشت. هيچکس مسئوليت انفجار را بعهده نگرفته است.

طالبان که در سال ۲۰۰۱ توسط نيروهای تحت رهبری آمريکااز قدرت برکنار شد در آستانه انتخابات پارلمانی افغانستان که قرار است در ماه سپتامبر انجام گيرد حملات خود را افژايش داده است

XS
SM
MD
LG