لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۸

سربازان و پليس  های عراقی  هدف  حملات  انتحاری  شورشيان


شورشيان عراقی امروز با توسّل به حملات انتحاری دست کم بيست و پنج نفر را در گوشه و کنار کشور کشتند و عده ای بيشتر را مجروح کردند.

در مهلک ترين حمله، به گفته مقامات، مردی که مواد منفجره بخود بسته بود، با منفجر کردن خود در يک مرکز استخدامی ارتش در غرب بغداد ، دست کم هيجده نفر را کشت و قريب بيست نفر ديگر را مجروح کرد.

در کرکوک ، انفجار انتحاری در يک اتوموبيل در نزديکی يک بيمارستان، دست کم سه کشته و ده مجروح بجای گذاشت. در موصل ، يک بمب گذار انتحاری با کوبيدن اتوموبيل حامل بمب خود به يک کاروان محلی پليس، چهار مامور پليس را کشت و سه نفر ديگر را مجروح کرد.

در همين حال يک سخنگوی وزارت دفاع بريتانيا ميگويد گزارشی که يک روزنامه چاپ لندن در باره برنامه ريزی لندن و واشنگتن برای فراخوانی تعدادی قابل توجه از نيروها از عراق در سال آينده منتشر ساخته است فقط يکی از گزينه های تحت بررسی در بريتانياست.

اما يک سخنگوی وزارت دفاع آمريکا تاکيد کرد که پنتاگون جدولی زمانی برای فراخوانی نيروهايش از عراق تدارک نديده است.

روزنامه ديلی ميل چاپ لندن امروز گزارش داده بود که يک يادداشت محرمانه داخلی وزارت دفاع بريتانيا ميگويد آن کشور فراخوانی سه هزار سرباز را مورد بررسی قرار داده است و واشنگتن در نظر دارد شمار نيروهای خود را به نصف کاهش دهد.

XS
SM
MD
LG