لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ ایران ۰۸:۴۵

Editorial: Targeting civilians is terrorism


هدف قرار دادن مردم غير نظامی، جز تروريسم نيست

در حمله تروريستی اخير در ايستگاه متروی لندن ودر يک اتوبوس،دهها نفر کشته و صدها نفر ديگر زخمی شدند.

گروهی که مرتبط به القاعده است، مسئوليت حملات را بر عهده گرفت، اما مقامات بريتانيائی هنوز مرتکبين اين حملات را شناسائی نکرده اند.

حملات، در اثنا اجلاس سران گروه صنعتی ۸ در اسکاتلند، صورت گرفت.

پرزيدنت جرج دابليو بوش , رئيس جمهوری آمريکا نيز به تشريح تفاوتهای بارز اهداف کشورهای عضو گروه ۸ و اهداف تروريستها پرداخت.

پرزيدنت بوش می گويد: "از يکطرف , افرادی در اينجا هستند که می کوشند از دامنه فقر بکاهند.. جهان را از شر بيماری همه گير ايدز رهائی بخشند.. و محيط زيست را سالم تر و پاکيزه تر سازند... و از طرف ديگر.. افرادی پيدا می شوند که انسانهای بيگناه را می کشند. تضاد ميان مقاصد و اعتقادات و قلب انسانهائی که برای استيفای حقوق همنوعان خود و تامين رفاه و سلامتی آنان می کوشند و مقاصد و اهداف آنانی که می کشند و می درند ودر قلب و سر خود جز مقاصد شيطانی چيز ديگری ندارند، بيشتر و بارزتر از اين نمی تواند باشد."

بنا بر خبر ايرنا , خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ايران , حميد رضا آصفی , سخنگوی وزارت امور خارجه ايران، از بمب گذاريهای لندن، بعنوان " متد های نامناسب" ياد کرده است. هنوز مشخص نيست، با توجه به اين واقعيت که رژيم اسلامی ايران از پيشاهنگان حمايت از تروريسم است، منظور سخنگوی وزارت امور خارجه ايران چه می تواند باشد.

در اوائل سال جاری ميلادی، آيت اله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران، آنانی را که به اصطلاح ارزش " شهادت" و " فرهنگ جهاد" را در ديدگان جوانان بخصوص دانشجويان کاهش می دهند، محکوم ساخت. آقای خامنه ای از جوانان موکداً خواست در ترويج " جهاد" و "شهادت" بعنوان سر چشمه توانمندی ملی و شالوده اعتقادات ناب مذهبی بکوشند.

محمد صمدی سخنگوی يک گروه ايرانی بنام "سازمان ستاد جهانی اسلامی برای يادبود شهدا" مدعی است هزاران داوطلب را برای عمليات انتحاری وارد سازمان کرده است. گزارشها حاکی است که اين گروه , از ساختمانهای دولتی ايران، برای تشکيل جلسات خود استفاده می کند.

رهبران سراسر جهان , بمب گذاريهای لندن را بعنوان حمله ای وحشيانه به جامعه متمدن، محکوم ساخته اند. بسياری ديگر نيز، از جمله پرزيدنت بوش، خاطر نشان ساخته اند که تروريسم با اصول همه اديان و مذاهب منجمله اسلام در تضاد است. پرزيدنت بوش می گويد ما در برابر تروريسم تسليم نخواهيم شد.. تروريستها را خواهيم يافت و آنان را بدست عدالت خواهيم سپرد.. و در عين حال به ترويج و تبليغ مکتب اميد و راًفت خواهيم پرداخت.. مکتبی که بر مکتب نفرت آنان , بکلی چيره خواهد شد.

XS
SM
MD
LG